Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Kumluca Antalya konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Hakkında - Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Tanıtım - Resimleri - Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

Kavak Köyü’nde ilköğretim okulu 1961 yılında eski tip 5 sınıf bir arada,öğretmen lojmanı ile bitişik bir binada eğitime başlanmıştır.Bu binadaki eğitime 1991 yılına kadar devam edilmiştir.1992 yılında şimdiki A-Blok binası devlet-vatandaş işbirliği ile 5 derslik ,1 öğretmen,1 müdür odası olmak üzere eğitim-öğretime başlanmıştır.1997-1998 eğitim-öğretim yılında;köy muhtarlığı-okul aile birliği,okul koruma derneği ve vatandaşlarımızın katkıları ile A-Blok binasının güneyinde bulunan 2 odalı (1 kız+1 erkek )tuvalet yıkılarak yerine alt yerine alt katta şimdiki 10 odalı WC ve oyun-sahne bölümü ile 2.katına laboratuar ve anasınıfı odası planlanarak yapıldı.1997-1998 yılında eğitim-öğretim yılında ilk defa kadrolu anasınıfı öğretmeni ile eğitim-öğretime başlandı.2000-2001 eğitim-öğretim yılında “zorunlu kesintisiz sekiz yıllık ilköğretime” geçilince;şimdiki B-Blok binası ilçemiz Gül-Çetin Kaur Lisesi’ni yaptıran Sayın Çetin Kaur Bey Efendi tarafından 2000 yılında tüm kaynaklarını kendileri sağlamak kaydıyla okulun adı “Kavak Köyü İlkokulu” iken;hayırseverin anne ve babasının anısına adını “Münire Osman Alkan İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.2000-2001 eğitim-öğretim yılı başında okulumuzun Kumluca ilçe merkezine devam eden 6.7.8.sınıf öğrencilerinin nakilleri okulumuza alınarak,eğitim-öğretime başlandı.2000-2001 eğitim-öğretim yılı sonunda ilk mezunu 12 kişi olarak vermiştir.Okulumuz 2000-2001 eğitim-öğretim yılında,sekiz yıllık kesintisiz zorunlu ilköğretim mezunları ile ilgili istatistik bilgileri aşağıda verilmiştir.
    Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Münire-osman Alkan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MÜNİRE-OSMAN ALKAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kavak Köyü/Kumluca

Telefon Numarası: 2428991380

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Münire-Osman Alkan İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Yükleniyor...