Mümin Her Şartta Neşeli ve Huzurludur...

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda GizLi_ÖzNe tarafından 27 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

  1. Mümin Her Şartta Neşeli ve Huzurludur... konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Mümin, her koşulda Allah’a teslim olan bir ruhta yaşadığı için hadiste anlatıldığı gibi hayatının her anı güzellikle dolu olur. Allah’ın sunduğu güzelliklere şükrettiği için sevinci sıradan bir insana göre çok daha yoğun olur. Sahip olduğu nimet dolayısıyla Allah’ı yüceltmek, O’na sevgisini sunmak müminin neşesine daha da bir coşku katar.

    Allah kendisine imtihan olarak bir zorluk yarattığında da bu coşkusunda hiçbir azalma olmaz. Bu sıradan bir insana çok şaşırtıcı gelebilir ama mümin bu tarz durumlarda da Allah’a şükreder. Hastalık, zor yaşam şartları, yoksulluk gibi zorluk gibi görünen zamanları mümin fırsat bilir ve yine coşkuyla Allah’a bağlılığını gösterir. Böyle zamanlarda mümimin sabrı tahammül şeklinde olmaz. Bilakis Allah, kendisine sabır göstermesi gereken bir durum yarattığı için bunun sevincini yaşar ve bir nimete kavuştuğunda duyduğu şekilde neşeli olur. Mümin zorlukların, çilenin imanını olgunlaştıracağını bildiği için bunları Allah’ın kendisine sunduğu bir nimet olarak değerlendirir. Dolayısıyla zahiri bir gözle bakıldığında sıkıntı gibi görünen olaylar aslında Allah’ı derin manada düşünebilen mümin için birer nimettir.
     

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mümin Şartta Neşeli Forum Tarih
Müslüman Mümin Kardeşliği, İhsan Sahibi Olma, Engellenme, El-Mu’tî, El-Mâni’ İsimleri İman ve İslam Forumu 11 Temmuz 2012
Mümin İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 3 Mart 2012
Müslüman Mümin Veli, Allahın es-Selâmü el-Mü’minü el-Müheyminü İsimleri Dini Terimler Sözlüğü 18 Kasım 2011
Kuranı Kerimde Müminlerin Özellikleri Nelerdir Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Kasım 2011
Kötü Bir İnsan İçin 4 Mümin İyidir Diye Şahitlik Ederse Dini Sohbetler Dini Forum 31 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş