Mükemmel Dalgalara Sahip Olmak Zor Değil

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Mükemmel Dalgalara Sahip Olmak Zor Değil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dalgaların gerçek sorununu biliyorsunuz değil mi? Herkes arzu eder, ama kimse kontrol etmeyi bilmez. Sitcom ve filmlerde, dalgalı saçları olan kızlar etkileyici bir şekilde karmakarışıktır ya da her zaman aynı şekilde mükemmeldir. Gerçek hayatta ise, tabii ki, dalgalar hayal kırıklığı yaratacak şekilde yok olurlar, üzücü bir şekilde düzensiz ve açıkça beraber kümelenmiş öylece dururlar.

  New York’ta Salon Santa Cruz’da çalışan Moskovalı kuaför Katya Ozeryan, harika dalgalara sahip olabilmenin sırlarını sizinle paylaşıyor.

  Eğer doğa istediginiz hacmi size veremezse, teknoloji verebilir. Ozeryan düz saçlara cazibe kazandırmak için sıcak bigudiler kullanıyor. Sıkı spiraller elde etmek için küçük bigudileri kullanın; daha gevşek dalgalar için orta boy olanları kullanın ve geniş dalgalar için büyük olanları.

  Kuru temiz saçlarınızı parçalara ayırın – bir ya da iki tane yüzün etrafında, iki tane kulakların arkasında ve üç tanede başın arkasında. Her parçaya saç spreyi uygulayın, daha sonra sıcak bigudi kullanarak sarın ve bir saç tokasıyla tutturun. Sıcaklık azalırken bırakın dalgalar oluşmaya başlasın - en az 30 dakika. Ozeryan bigudilerin düz ya da hafif dalgalı saçlarda en iyi sonuç verdiğini söylüyor.

  Eğer bigudiler kulağa çok demode geliyorsa, dalga maşası ile daha çabuk sonuç elde edebilirsiniz. Sonuç neredeyse aynı olacaktır ve yarı vaktinizi alacaktır. Maşa ne kadar ince olursa dalgalarınız o kadar sıkı olacaktır. Geniş dalgalar için daha büyük bir maşa kullanın, orta boy dalgalar için orta boy. Bukle elde etmek için, Ozeryan küçük (genişliği 1 inç ya da daha az olanlardan) maşa kullanmayı tavsiye ediyor ve onu yatay kullanmak yerine dikey kullanın diyor. Yukarıya doğru kaldırmak yerine saçlarınızı maşanın etrafına sarın ve maşayı 15-20 saniyeden fazla tutmayın. Ozeryan uyarıyor: saç maşaları saçı yakabilir, bu yüzden fazla uygulamayın.

  Ozeryan’a göre doğal dalgalar üzerinde sadece ıslakken çalışılmalıdır. En önemli malzeme saç kremidir. Saçınıza bir damla koyun ve uçlardan başlayarak dalgalarınıza yedirin. Eğer daha sıkı dalgalar istiyorsanız, dalgalandırıcı jöle ekleyin. Saçlarınızın sizin istediginiz gibi olmasını sağlayın ve daha sonra buruşturarak dalgalarınızın “buruşması”nı sağlayın. Ozeryan’a göre buruşmak saçlarınızı nazikçe ellerinizle kavramak ve sıkıştırmak. Saçlarınızı doğal olarak kurutun ve mükemmel dalgalarınız olacak. Saçlarınızı taramamanız ya da parmaklarınızla karıştırmamanız konusunda uyarıyor, yoksa elektriklenirler.

  Eğer doğal olarak sık dalgalarınız varsa ve onları biraz açmak istiyorsanız, yukarıdaki arındırma etaplarını izleyin. Saçlarınızı hafifçe buruşturun ve doğal olarak kurumasını sağlayın. Neredeyse kurumuşken difüzörlü saç kurutma makinesini alın ve işi tamamlayın. Parmaklarınızı ya da tarağı kullanmaktan kaçının – yine saçlarınız elektriklenecektir. Eğer saçlarınız çok dalgalı kurursa, tekrar makineyi çıkarın ve şeklini yumuşatmak için biraz ısı ile kullanın.

  Ozeryan bunların uzun vadeli çözümler olmadığını söylüyor, ancak bunlar biraz hacim kazandırmak ve vahşi görünümü yumuşatmak için hızlı ve kolay yollar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mükemmel Dalgalara Sahip Forum Tarih
Mükemmel Kurabiyeler İçin Tavsiyeler Pratik Bilgiler 18 Eylül 2011
2017 Mükemmel Avatar Resimleri - Yeni Nesil En Güzel Avatarlar Avatar Resimleri 18 Ağustos 2011
Yepyeni Mükemmel Sözler - Mükemmel yazılar Güzel Sözler-Mesajlar 18 Şubat 2011
Mükemmel Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyız - Mükemmel Cilt İçin Nasıl beslenmeliyiz? Güzellik & Bakım 8 Aralık 2010
Havanın Yoğunluğundaki Mükemmellik Doğa ve Bitkiler 2 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş