Müjde! Gençlik iksiri bulundu!

'Genel Sağlık' forumunda DilzaR tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Müjde! Gençlik iksiri bulundu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Miktarı arttırılan enzim hücrelerin ölümüne engel oluyor...

  [​IMG]


  İspanyol bilim adamları, vücutta doğal olarak oluşan bir enzimin miktarını artırmanın, hücrelerin ölümüne engel olacağını, daha uzun, sağlıklı ve yaşam dolu bir hayata imkan sağlayacağını saptadılar.

  Vücuttaki telomeraz proteini, kromozomların sonunda bir ayakkabı bağı gibi davranan ve onları çözülmekten kurtaran koruyucu başlığın muhafaza edilmesine yardımcı oluyor. İnsan yaşlandıkça hücreler bölünüyor, bu koruyucu başlıklar yıpranırken kısalıyor ve hücrelerin ölümüyle büyük hasar görüyor. İspanyol bilim adamları, vücudun doğal telomeraz düzeyini arttırmanın onu gençleştireceğine inanıyorlar.

  ÖLÜMSÜZ HÜCRELER

  Madrid'deki Ulusal Kanser Araştırma Merkezi'nden bir ekip, bu teoriyi laboratuvar fareleri üzerinde denedi ve genetik mühendisliğiyle telomeraz düzeyleri 10 kat arttırılmış olanların, normallerinden yüzde 50 daha uzun yaşadıklarını gördü. Araştırmanın başında yer alan Maria Blasco, New Scientist dergisine yaptığı açıklamada, bu enzimin "normal, ölümlü bir hücreyi, ölümsüz bir hücreye" çevirebileceğini belirterek, aynı yaklaşımın özenli ve dikkatli bir biçimde gösterilmesi durumunda, insan yaşamının da uzatılabileceği konusunda iyimser olduğunu kaydetti. Maria Blasco, "Farenin yaşlanmasını erteleyebilir ve yaşam süresini arttırabilirsiniz. İnsanlar üzerinde bunu yapmak zor" dedi.

  Telomerazın arttırılmasıyla ortaya çıkan sorunlardan birisi de kanser riskinin çoğalması. Kanser ilaçları sayesinde bunun üstesinden gelinebileceğini söyleyen Dr. Blasco, enzimleri artırılan farelerde, derialtı yağlanmasının azalması, daha fazla glikoz toleransı gibi olumlu sağlık etkilerinin de görüldüğünü belirtti.

  Bilim adamları kadınların yüzünü güldürecek bir araştırmaya imza attı. Madrid’deki Ulusal Kanser Araştırma Merkezi uzmanları fareler üzerinde yaptıkları çalışmayla yaşlanmanın önüne geçen formülün başarılı olduğunu gördüler.
   

 2. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  Saçmalık bence bunlara inanmayın!genç kalacaklarmış:Dpehh:D
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Müjde Gençlik iksiri Forum Tarih
Gani Müjde Kimdir, Gani Müjde Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 7 Şubat 2012
F.Bahçe'ye 2 müjde! Spor Haberleri 4 Eylül 2011
Üniversitelilere öğrenim kredisi müjdesi Eğitim Haberleri 12 Kasım 2010
Anne olmak isteyenlere müjde !! Gebelik ve Annelik 28 Eylül 2010
Mestan'dan müjde var Diğer Takımlar 11 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş