Mücevher Tasarımcısı Scott Wilson Sequin Bilezikleri

'Değerli Taşlar ve Takılar' forumunda Fatma tarafından 20 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Mücevher Tasarımcısı Scott Wilson Sequin Bilezikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mücevher Tasarımcısı Scott Wilson Sequin Bilezikleri
  Sydney Morning gazetesinin Matthew Willamson’dan “yeniliklerin kralı” olarak söz etmesinin bir sebebi bulunuyordu.
  Williamson’un 1996’da Londra’daki ilk defilesinden beri değişmeyen özelliği onun tüm modellerinin pırıltılar içinde olmasıdır. 2003 ilkbahar koleksiyonunda altın renkli bluzlar ve brokar ceketler sunan ünlü tasarımcı, 2005 sonbahar serisinde yine parlak kadifeler ve satenler kullanmaktaydı; ve 2006 sonbahar defilesi pırıl pırıl parlayan altın rengin yanısıra gümüş renkli giysilerle de parıltının zaferi gibiydi.
  En son Şubat ayında New York Moda Haftasında bu eğilimin, bu trendin devam ediyor olduğunu görmüş bulunuyoruz. Sözkonusu moda haftasının kapsamı içinde Williamson kendi geleneksel parıltılı, mücevhere benzeyen mini mini giysilerini ve yapma bebeklerin beden ölçülerinde göre tasarlayarak hazırladığı parlak elbiseleri gözler önüne sundu. Ama, bu yıl, bir değişiklik farkedilmekteydi; adeta “ne kadar büyük olursa, o kadar iyidir” gibi bir düşünceyi yansıtan bir anlayışla karşılaşıyorduk. Mankenler kocaman bol şortlar ve pantolonlar içinde podyumda yürümeye başladıklarında sanki tam ortasından iple bağlanmış kocaman kesekağıtlarına benziyorlardı. Bu giysilerin yanı sıra, bir kamp çadırı büyüklüğünde, dökümlü, pırl pırıl kocaman tünikler ile yumruk büyüklüğünde, ve tabi ki parlak, takılardan geçilmemektedi. Bu kocamanlık modası kapsamında mücevher tasarımcıları en yenilikçi ve yaratıcı takılarla öne çıktılar. Scott Wilson.
  Wilson ve Willamson ikilisi İngilterenin en iyi sanat kurumlarında eğitim görmüşler. Wilson Middlesex Politeknik okulunda mücevher tasarımı ve Kraliyet Sanat Kolejinde mücevher yapımı alanlarında eğitim almaktayken, Williamson ülkenin en iyi eğitim kurumlarının başında gelen Central St. Martins’deki eğitimiyle kariyerine başlamaktaydı. Her iki tasarımcı da henüz kariyerlerinin başlarındayken moda dünyasındaki özgün konumlarını yaratmış bulunuyorlardı. Williamson mezun olur olmaz Marni için çalışmaya başlar. Wilson ise, Karl Lagerfeld’in yanında stajyer olarak yer alır. Zaman içinde Williamson çok başarılı olduğu kendi tarzını yaratır ve moda dünyasında konumlandırır. Öte yandan, Wilson yeteneğini ve yaratıcılığını birçok ünlü modacı ile birlikte çalışarak sergilemektedir. Özellikle de Burberry, Rıfat Özbek ve Hussein Çağlayan ile yoğun işbirliği içinde çalışır – bu arada kendi mücevher koleksiyonunu oluşturmaktadır. International Herald Tribune’a yaptığı açıklamada Wilson şöyle der: “Koleksiyonumda gördüğünüz her bir parça tek olarak üretilmiştir ve bu da çok emek isteyen, çok zaman alan bir iştir.”
  Birlikte çalışırlarken, Wilson açıkça Williamson’dan etkilendiği parlaklık kavramını tasarladığı mücevherlerde dile getirir. Özellikle de baştan çıkarıcı ışıltılarıyla insanı büyüleyen kocaman toplardan oluşan takılar kendi türlerinde tek örnek olarak moda dünyasını sarsarlar. Şubat ayında gerşekleştirilen New York Moda Haftası çerçevesinde Matthew Williamson’un koleksiyonunu sergilemek için podyuma çıkan zayıf, ince ve uzun boylu mankenler Hilary Rochas ve Maryna Linchuk’un kolarında bu takılarla yer aldılar. Günlük olarak yayınlanan Fashion Wire Daily isimli yayına göre, Wilson’ın tasarladığı “adeta kendinden taşlı gibi duran takılar, İngiliz modasının Amerika’ya gidip geldikten sonra aldığı yeni boyutu nasıl da kendi özünde içselleştireek ortaya yepyeni bir yaratı çıkmasınn hikayesidir. Ve bunlar hip giysilerin vazgeçilmez aksesuarları olarak moda dünyasında yerlerini almış bulunmaktalar.”
  Elle dergisinin İngiltere’de yaınlanan sayısında, sözünü ettiğimiz bu çarpıcı ve göz alıcılıkları inkar edilemez takıların, en son Mischa Bartn’un zarif kollarını süsledikleri yazıyor. Özellikle lüks takı koleksiyoncularının merakla edinmek isteyecekleri bu takıların her biri 750 $ . Bunlara ulaşabilmek için doğrudan tasarımcının kendisiyle iletişim kurmanız gerekiyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mücevher Tasarımcısı Scott Forum Tarih
Mücevher Balığı Hakkında Bilgi Akvaryum - Balık Dünyası 15 Nisan 2012
Metin2 Kem Gözü Mücevheratı Görevi 95 Lwl Metin2 11 Aralık 2011
Boğaziçi'ndeki Mücevher Kitabı - İskender Pala Kitap, Resim ve Dergi 21 Eylül 2011
Mücevher arama oyunu oyna Flash Oyunlar 28 Nisan 2011
Metin2 Şeytan Mücevheri / Şeytan Mücevheri+ nerden düşer Metin2 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş