Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Seyhan Adana

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Seyhan Adana konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Hakkında - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Tanıtım - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Resimleri - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  Okulumuz 1963 yılında Lütfiye Kısacık İlkokulu olarak eğitim-öğretim hayatına başladı. Okulumuz adını hayırsever Lütfiye Kısacık’tan almıştır. Lütfiye Kısacık okulumuzun arsasını bağışlamış, devletimiz tarafından bina yapılmıştır. Okulumuzun açılışı Lütfiye Kısacık tarafından yapılmıştır.

  Okulumuz Adana ili Seyhan ilçesi Gazipaşa mahallesindedir. Ayrıca Namık kemal mahallesinden de öğrenciler okulumuza devam etmektedir. İlk öğrencileri yeni kayıtlar(1. sınıflar) ve Cebesoy ilkokulundan getirilen 2. sınıf öğrencileridir. Okulumuzu bitiren öğrenciler Ziyapaşa Ortaokuluna devam etmekteydi. Okulun ilk açıldığı yıllarda okulun öğrenci sayısı 150 kişi kadarken, bu sayı giderek artmıştır. 1972 yılında okulumuzun şu anki ek binası yapılmıştır, fakat bu bina önceleri müsamere salonu olarak kullanılmaktaydı.

  1997 yılında 8 yıllık ilköğretim okulu olan okulumuz adını Lütfiye Kısacık İlköğretim okulu olarak değiştirmiştir. Ek bina ise oluşan ihtiyaçtan dolayı sınıf olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde okulumuz Adananın çeşitli mahallerinden gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Okulumuz çeşitli zamanlarda restarasyon işlemlerinden geçerek bugünkü modern görüntüsünü almıştır. 2005-2006 eğitim-öğretim yılında teknoloji sınıfı okulumuza ve öğrencilerimize kazandırılmıştır. Okulumuz modern öğretimin şartlarından biri olan derslik sistemine geçmiş ilimizdeki ender eğitim kurumlarından birisidir.

  Okulumuzdan mezun çok sayıda öğrencimiz şu anda devletimizin çeşitli kademelerinde ülkemize hizmet vermektedir. Okul Müdürümüz Alaattin ÖZİLİCE 14 Nisan 2005 tarihinden itibaren okulumuzdaki görevini sürdürmektedir


  Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADANA / SEYHAN

  Adı: LUTFIYE KISACIK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Gazi Paşa Mh. 9 Sk. No:1 Seyhan

  Telefon Numarası: 3224533451

  Faks Numarası: 3224594263

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  http://www.lutfiyekisacikio.k12.tr/t...page&Itemid=96


  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş