Lost TCA Basın Toplantısı Notları & Spoiler

'Tüm Yabancı Diziler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Lost TCA Basın Toplantısı Notları & Spoiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu akşam saatlerinde TCA (Televizyon Eleştirmenleri Birliği) Panel Turu’nda “LOST” toplantısı gerçekleştirildi; diziden bir grup oyuncunun katıldığı panelde yapımcıların da katkılarıyla birçok soru cevaplandı ve bazı bilgiler verildi.

  Bazı orta ve ufak derecede spoiler’lar olduğundan öğrenmek istemiyorsanız okumayın!


  Paneldeki “LOST” toplantısına Emilie de Ravin, Daniel Dae-Kim, Josh Holloway, Evangeline Lilly, Terry O’Quinn, Michael Emerson, Jorge Garcia ve dizinin yapımcıları Damon Lindelof ve Carlton Cuse katıldı.

  - Oyuncuların hepsi, dizinin kendileri için çok büyük bir fırsat olduğunu ve hayatları boyunca bu tecrübeyi belki de bir defa yaşayabileceklerini dile getirdiler.

  - Dizinin sonunun henüz senaryo olarak yazılmadığı Carlton Cuse tarafından belirtildi.

  - Terry O’Quinn, 5. sezonda John Locke hakkındaki gerçeği önceden bilmediğini belirtti. Bunun üzerine yapımcı Damon Lindelof, “Biz oyuncularla genelde konuşmuyoruz. İşin en eğlenceli kısmı, senaryoyu yazıp Hawaii’ye göndermek ve neticeyi görmek,” dedi.

  - Damon Lindelof, “LOST“un geçmiş hikayesinin “binlerce ve binlerce yıl öncesine ait” bir şeyden esinlendiğini açıkladı.

  - Carlton Cuse, ABC kanalının onlara diziyi devam ettirme veya diziyle alakalı yan ürün başka bir dizi yaratma konusunda baskı yapmadığını söyleyerek, “Dizi Mayıs’ta bitmiş olacak, son bölümde yeni bir dizi için ekstra hikaye olmayacak,” diye belirtti.

  - Oyuncular dizi boyunca beğendikleri sahnelerden bahsettiler.

  - Damon Lindelof, 5. sezon için Carlton Cuse ve kendisinin kanala sunum yapmak üzere hazırlandıkları sırada “Zamanda yolculuğu başka nasıl söyleyebiliriz?” şeklinde bir karamsarlığa düştüklerini söyledi.

  - Jorge Garcia, 6. sezon prömiyerini şöyle anlattı; “Prömiyer kesinlikle NE? Bir dakika – Ne? O kısmı bir daha okuyayım dedirtti bana.”

  - Emilie de Ravin prömiyer hakkında, “okuduklarımın belli bir anlam teşkil etmesi için senaryoyu 3 defa okumam gerekti,” şeklinde konuştu.

  - Damon Lindelof, sezon prömiyeri için, “Başınızı anlamamış biçimde kaşımaya hazır olun!” dedi.

  - Daniel Dae Kim, 6. sezon hikayesi için, “6. sezondayız ve yazarlar yine hikayenin anlatım formatını değiştiriyorlar,” şeklinde görüşünü belirtti.

  - Carlton Cuse, 6. sezonun, 5. sezon finalinin bittiği yerden olayları devam ettirdiğini belirterek, “Her şeyi tamamıyla hesapladık,” diye ekledi. Ayrıca 6. sezonun ne hakkında olacağını söylemekten kaçındı; yazarlar ve yapımcılar işi gerçekten sıkı tutuyorlar. Yeni sezondan hiçbir görüntünün gösterilmemesi de bu yüzden.

  - Damon Lindelof, “LOST“un büyük finali için, “En kötü final olacakmış gibi hazırlıyoruz çünkü en kötüsü aynı zamanda en güvenlisi.” Yapımcının bunu söylerkenki manası; çok iyi bir final yapıp daha fazla soru işareti bırakmamak ve izleyicide karışıklık yaratmamak. Tabii finalin ‘kötü’ veya ‘iyi’ olacağı göreceli bir konu.

  - Damon Lindelof, dizinin finali hakkında hayranların “Çok kötü bir finaldi” yorumlarına da hazırlıklı olduğunu söyledi. Lindelof, finalin bütün izleyenleri tatmin etmeyebileceğini varsayıyor.

  - Carlton Cuse, “Bütün sorular cevaplanmayacak,” dedi. “Dizide gizem unsurunu sabit tutmamızın sebebi bizlerin hayatının ve dizideki karakterlerin hayatlarının da bir şekilde gizemli olduğu. Hayatta her şeye cevap bulamayabiliriz.”

  - Carlton Cuse, dizinin finalini “cevaplar, gizemler ve karakter çözümlemeleriyle karışık bir kokteyl”e benzetti.

  - Terry O’Quinn, 1. sezonda J. J. Abrams’la konuştuğunu ve Abrams’ın ona, Locke karakteriyle ilgili dizinin hikayesinde çok fazla bir şey olmadığını, bunun zamanda gelişeceğini söylediğini belirtti. Ancak bütün bunlar 1. sezondaki “Walkabout” bölümüyle değişivermiş.

  - Damon Lindelof, Amerikan Başkanı Obama’nın konuşmasının 2 Şubat’ta Lost’la çakışacağını öğrendiklerinde “Bu adam tam bir kaçık!” diyerek hayret etmiş. (Konuşmanın sezon prömiyerini etkileyeceği internette yazılmıştı, ancak daha sonra herhangi bir etkilemenin olmayacağı açıklanmıştı.)

  - Carlton Cuse, sezon prömiyerinden önce bazı yepyeni görüntüler ABC kampanyasıyla birlikte ortaya çıkacak. Diziyle alakalı bir promosyon kampanyası yapılmakta ve kurayla seçilen hayranlara şişe içinde flashdisk verilecek. Bu flashdisklerde sezon prömiyerinden bazı klipler olacak. (Kampanya sadece Amerika’da olduğu için bizim zaten şansımız yok, ancak görüntüler dağıtıldıktan sonra internette konuşulmaya başlanacak.)

  - Sezon prömiyeriyle ilgili ayrıca 2 Şubat’tan kısa bir süre önce promo videolarda yeni görüntüler sunulacak.

  - Damon Lindelof, 6. sezon hikayesinin 1. sezona bir şekilde geri dönmesi gerektiğini belirtti, çünkü birçok şey yeniden incelenmiş olacak.

  - Carlton Cuse, Emmy ödülü almanın, Lost gibi iyice ’serileştirilmiş’ bir dizi için çok zor olduğunu söyledi. Damon Lindelof da, 1. sezonda ödülü aldıklarına bile şaşırdıklarını ekledi.

  - Carlton Cuse, diziyi yeni izlemeye başlayacaklar için bu seneki son sezonu izleyebilecekleri konusunda şaka yaptı, ancak bunun altında bir tüyo olduğu düşünülüyor. Cuse ayrıca, “6. sezon için 1. sezonu tekrar izlemek çok önemli,” şeklinde yorum yaptı.

  - Carlton Cuse, dizinin son sezonunda hikaye anlatımı olarak farklı bir yola başvurduklarını ve bunun öyle çok kafa yormaya gereksinim duymadığını belirtti.

  - Damon Lindelof, “Dizinin finalinden sonraki haftaya tek bir şey kalmış olacak, o da finalin kendisi ve insanlar sadece finali konuşuyor olacak,” dedi.

  - Toplantıdaki birinin “Dizideki flashback ve flashforward’lar bize dizinin sonunu verdi mi?” sorusuna Carlton Cuse, “Hayır. Sonu henüz görmediniz.” şeklinde yanıt verdi.

  - Bu sezon Harrold Perrineau diziye Michael olarak geri dönecek!

  - Cynthia Watros da Libby olarak geri dönecek!
  Son olarak, Kristin’in bildirdiği bir habere göre, dizideki aşk üçgeni sezon başında erkenden cevaplanacak, bu sayede 6. sezon hikayesindeki daha önemli konular ön plânda olacak.

  Toplantıda konuşulanlar ve açıklananlar bunlar. Yapımcılar tarafından şaka yollu ve ciddi olarak verilen ipuçları sayesinde son sezon prömiyeri biraz daha yaklaşmaya başlıyor. Gözümüz, prömiyer yayınlanmadan önce gösterilmesi plânlanan promolarda.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lost Basın Toplantısı Forum Tarih
Atlantis: The Lost Empire Hilesi Oyun Hileleri 1 Ocak 2012
Lostra ne demek - Lostra anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 27 Aralık 2010
İmzalık Lost Userbarları Kaliteli Userbar 11 Kasım 2010
Lost The Final Season Soundtrack 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 9 Ekim 2010
No Angels - Lost In You Şarkısının Sözleri Yabancı şarkı sözleri 1 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş