Lost Fan Club-Künye-Lost İle İlgili Herşey

'Müzik Sohbet & Fan Club' forumunda mynq tarafından 6 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. mynq

  mynq Üye

  Lost Fan Club-Künye-Lost İle İlgili Herşey konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lost Amerikan yapımı bir dizidir. Türkiye'de sadece DiziMax kanalında gösterilmekte olan dizi, 1'i Altın Küre ve 6'sı Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır. Özellikle karışık senaryosu ve anlatım şekli hayli ilgi toplamıştır.

  Uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle her bölümde, bir karakterin geçmişine gidilerek ana senaryo beslenmektedir.
  Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha birçok enteresan özelliğe sahip insan... Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu farkederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır. Adadakiler, hayatta kalmak için birlik olmanın gerekliliğini henüz çözemeden, bazı kişiler arasında kavgalar çıkmaya başlar. Ama sonradan başlarına gelen trajik olaylar, onları birlik olmaya iten bir sebep olur. Çok geçmeden, adada yalnız olmadıklarını anlarlar. Adaya 16 yıl önce gelmiş birilerinin bıraktığı imdat çağrısını duyarlar. Bütün bu trajik olaylara bir de yeraltına açılan gizemli bir kapı da eklenince, adadakiler için hayat iyice zorlaşır.daha sonra adada başkalarının yani OTHERS varlığını öğrenmeleriyle hikayemiz tam anlamınla mükemmelleşmeye başlar.

  Oynayanlar Matthew Fox-jack
  Naveen Andrews-sayid
  Josh Holloway-sawyer
  Evangeline Lilly-kate

  -Lost Hawai adalarından biri olan Oahu'da çekilmektedir.
   

 2. mynq

  mynq Üye

  İnternette Lost'la ilgili siteleri gezerken aşağıdakini buldum. Çok hoşuma gitti. Hayata geçirilesi bence .

  LOST TÜRKİYE
  •Dizinin Adı:Kurban’ın Kurbanları
  •Yönetmen:Taylan Biraderler
  •Yapımcı:Osman Yağmurdereli
  •Müzik:Yalnızlığımın Adasında Bitirdim Benliğimi
  Kazazedeler
  Jack: Nejat İşler
  Kate: Berrak Tüzünataç
  Sawyer: Kıvanç Tatlıtuğ
  John Locke: Mazhar Alanson
  Hurley: Ata Demirer
  Mr. Eko: Pascal Nouma
  Jin: İlhan Mansız
  Sun: Ayumi Takano
  Sayid: Mehmet Ali Nuroğlu
  Shannon: Pınar Altuğ
  Charlie: Özgür Çevik
  Boone: Berk Hakman
  Ana Lucia: Doğa Rutkay
  Claire: Seçkin Piriler
  Desmond: Birol Ünen
  Michael: Steve Kompela
  The Others (Diğerleri)
  Benjamin Linus: Halit Ergenç
  Juliet: Özge Özberk
  Alexandra Rousseau: Melisa Sözen
  Ethan Rom: Timuçin Esen
  Kısaca Konu
  Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip, “Şöyle bir Amarika’ya gidelim de görelim neymiş, hem ucuz bilet de bulduk, ne duruyoruz o zaman!” düşüncesiyle “Okyanus Havayolları”na ait “831 nolu” uçuşa doluşan Türkler, uçağın Atlantik Okyanusu üzerinde infilak etmesiyle kendilerini bir anda ıssız bir adada bulurlar.
  SSK Okmeydanı Acil Servis doktorlarından Jack de (N. İşler) bu yolcular arasındadır ve gözlerini adada açması ile gaipten gelen “Doktor Jack, Doktor Jack acilen sahile bekleniyorsunuz.” sesini duyması bir olur. Hızla sahile koşan (ve dizinin ilerleyen bölümlerindeki geri-dönüşlerde Aliye isimli eski aşkıyla hüzünlü ayrılışını izleyeceğimiz) Dr. Jack, “anam anam” feryatlarıyla inleyen yolcularla karşılaşır ve olaylar gelişir.
  Dizi ilerledikçe adanın hiç de öyle ıssız bir yer olmadığı ve bu adada zamanında (Sorosçu olmakla suçlanan) Dharma Vakfı ile TUBİTAK’ın ortak çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkar. Bu çalışmalar adanın manyetik dengesini bozmuş ve yönlerin tespit edilemez hale gelmiştir. Bu da başta ada imamı Mr. Eko (Nouma) olmak üzere, çoğunluğun moralini feci halde bozar. (Bkz. Bölüm 8 “Kıble Nerede Be Hacım?”
  Sayısal’da gizemli sayılar “3 5 8 31 40 41” rakamlarına oynayıp paranın gözüne koyan Hurley’in (A.Demirer) ada hakkında sürekli söylediği “Abi ben burayı biliyorum, Acun’un adası burası, Survivor Türkiye Yunanistan da burada çekildiydi.” cümlesi ve John Locke’un (M. Alanson) burnuna sürekli gelen kaşarlı tost kokusu da adanın gizemini arttırır. Nitekim yolcular bu adada yalnız olmadıklarını anlayacaklar ve olaylar gelişecektir.
  Diziden Notlar
  Hurley hiç de haksız değildi aslında; dizinin çekimleri için Survivor adaları kullanılmıştı. Fakat senaristlerin bunu neden diziye de yerleştirdikleri, dizideki binlerce meçhuliyet gibi, halen yanıtsız.
  Dizinin web sitesine gelen izleyici soruları arasında “Abi onca adam –affedersiniz ama- nasıl def-i hacet gideriyorlar?”ın yoğunlaşması üzerine, yapımcı Osman Yağmurdereli “Her taraf deniz, biraz açılıyorlar.” açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya Prof. Dr. Orhan Kural büyük tepki gösterdi ve yapımcıyı çevreyi koruma hususunda kötü örnek olmakla suçladı.
  Yapım ekibinin dizinin başlaması şerefine verdiği mangal partisi esnasında, etrafa sıçrayan kıvılcımların birkaç palmiyeyi tutuşturması ise sadece çevrecilerden değil, Panama Hükümeti’nden de tepki gördü.
  “Oyuncular arasındaki iletişimden bize de ekmek çıkar nasılsa” düşüncesiyle bir tekne tutup adaya çıkartma yapmaya niyetlenen magazin muhabirleri, teknelerinin yakıtı bitip, bir de üstüne fırtınaya yakalanınca, onbeş gün boyunca okyanusta mahsur kaldılar. Uzun süren aramalar sonucu bulunan magazinciler, kendilerini bulan geminin küpeştesini öperken, muhabirlerden biri “Allahım dualarımızı kabul etti, biz de ona verdiğimiz sözü tutacağız ve bir daha Pınar Altuğ’a yaklaşmayacağız, sevgilisine de ‘Küçük Afacan’ demeyeceğiz” dedi.
  Dizinin senaryosu ilk düşünüldüğünde adaya düşen uçağın yerine, şarampole yuvarlanan otobüsten kurtulan yolcular fikri üzerine durulmuş. Özellikle de bütçe endişeleri nedeniyle oluşan bu düşünceden, yapımcının “düşürün uçağı da namımız yürüsün, buluruz bir yerden kredi” sözleriyle vazgeçilmiş.
  Yine yapım aşamasında reddedilen fikirlerden birisi, düşen uçaktan bir mafya babası, bir emniyet görevlisi ve bir politikacının sağ çıkması ve diziye “derin devlet”in de olaya katılmasıymış.
  Dizide her şeyin gerçekçi olmasını isteyen yönetmenler, animasyon kutup ayılarını gerçekçi bulmadıkları için, Türkiye’den harbi ayı getirtmişler; fakat çingene eğitimli bu ayıların sürekli oynamaya ve bayılma numarası yapmaya kalkmaları üzerine animasyon ayılara mecburi dönüş yapmışlar.
  Acun Ilıcalı’nın “Abi hazır adadayken bir Survivor Kazazede-The Others çekelim mi?” teklifi de reddedilmiş.
   

 3. mynq

  mynq Üye

 4. mynq

  mynq Üye

  Korkunç bir uçak kazası... Issız bir adaya düşerek kurtulan 48 kazazede... Ve onları bu adada bekleyen daha korkunç bir tehlike... Bu ıssız Güney Pasifik adasında hayatta kalmayı başaran toplumun her kesiminden gelen bu insanlar, sadece adada hayatta kalabilmek için değil, aynı zamanda adanın içinde yaşayan başka şeylerden de kendilerini korumak için birlik olmak zorundalar...

  [​IMG]

  Dizinin Konusu :

  Dizide uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle her bölümde, bir karakterin geçmişine gidilerek ana senaryo beslenmektedir.
  Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha birçok enteresan özelliğe sahip insan... Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu farkederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır... Adadakiler, hayatta kalmak için birlik olmanın gerekliliğini henüz çözemeden, bazı kişiler arasında kavgalar çıkmaya başlar. Ama sonradan başlarına gelen trajik olaylar, onları birlik olmaya iten bir sebep olur. Çok geçmeden, adada yalnız olmadıklarını anlarlar. Adaya 16 yıl önce gelmiş birilerinin bıraktığı imdat çağrısını duyarlar. Bütün bu trajik olaylara bir de yeraltına açılan gizemli bir kapı da eklenince, adadakiler için hayat iyice zorlaşır...

  [​IMG]


  Karakterler :

  Dr Jack Shepard (Matthew Fox)

  [​IMG]

  Jack kazazede grubundaki tek doktordur. Tıbbi bilgilerine ilaveten koordine etme ve karar alma konusundaki becerileri kendi isteği dışında onu grubun lideri haline getirmiş. Her şeyin bilimsel bir açıklaması olduğuna inanan Jack, insanların yalnız kendi çıkarları doğrultunda hareket ettiğine inanır ve aynı zamanda bir idealisttir. Ana-Lucia ve Kate ile flört etmiştir.

  Kate Austen (Evangeline Lilly)

  [​IMG]

  Tatlı ve masum görünümüyle dikkat çeken Kate aslında karanlık geçmişi olan bir kanun kaçağıdır. Adada iz sürme, ağaçlara tırmanma, silah kullanma konusundaki becerileri ön plandadır. Jack ve Sawyer ile bir aşk üçgeninin içinde bulunaktadır.

  Sayid Jarrah (Naveen Andrews)

  [​IMG]

  Sayid bir Iraklı. Birinci körfez savaşında Irak ordusu adına savaşmış bir asker. Asıl mesleği ise veteriner. Elektronikten ve mekanikten çok iyi anlıyor. Matematikten de. Uçakta buldukları kullanılamaz durumdaki telsiz ve bir takım elektronik parçalardan sinyal verecek bir araç yapmaya çalışıyor. İyi niyetli ve uyumlu biri.
  Sayid, askeri geçmişinin kendine kazandırdığı fiziksel özellikleri ve matematik, elektronik ve iletişimde olan yeteneğinden dolayı adanın güçlü karakterlerindendir. Geçmişte bir işkenceci, kuralları uygulatan ve ‘’işbirliği yapmayanlardan ‘’ gerçeği zorla çıkaran biri olması nedeniyle karanlık bir geçmişi de vardır. Ölmeden önce Shannon’ın sevgilisiydi.

  John Locke (Terry O'Quinn)

  [​IMG]

  Kazadan once belden aşağısı felçli olduğu için tekerlekli sandalyeye mahkum olan Locke kazadan sonra mucizevi bir biçimde yürüme yeteneğine yeniden kavuşmuştur. Bu yüzden adanın mucizeler yarattığına inanmakta ve kazazedeler adanın sırlarını keşfederse bunun herkesin yararına olacağını düşümektedir. Becerikli bir avcı ve doğa adamdır. Geçmiş bölümlerde ambarı kendisine takıntı haline getirmiştir. Jack ile ters düşen düşünceleri bulunmaktadır.

  Hugo "Hurley" Reyes (Jorge Garcia)

  [​IMG]

  Adanın en şişmanı olan Hurley, diğerlerine olan yakınlığı ve komikliği ile tanınıyor. Hurley sayıların (4 8 15 16 23 42) lanetli olduğuna inanıyor. Bir dönem Libby’e aşık olmuştur.


  Michael Dawson (Harold Perrineau)

  [​IMG]

  Kazadan kurtulan tek çocuğun babası. Eski karısı ölene kadar yıllardır oğlunu görmemiş. Avusturalya'ya oğlunu almaya gelmiş. Oğlu ile ilişki kurmaya çalışıyor. Ressam.

  Claire Littleton (Emilie de Ravin)

  [​IMG]

  Avusturalyalı genç bir kadın ve 8 aylık hamile. "Ben çok modernim ve bekar anne olacağım" diyen Claire, hoşgörülü, neşeli, sevimli ve uyumlu biri.

  Charlie Pace (Dominic Monaghan)

  [​IMG]

  Charlie, cana yakın bir genç ve eski bir müzisyendir. Claire’den hoşlanmaktadır ve bebeğiyle birlikte Claire’in, hayatının bir parçası olmasını istemektedir. Fakat işler karışır, Charlie eroin bağımlısıdır ancak adada bu alışkanlığından vazgeçmek üzeredir, ta ki uçağın enkazında bulunan eroin deposunu keşfedene kadar. Kendisine gizli bir depo yapar ancak bu ortaya çıktığında çok zor bir duruma düşer. Ayrıca, Claire’le kendisini kaçıran Ethan’dan öç almak isteyen karanlık tarafıyla sürekli savaşmaktadır. Ethan ortaya çıktığında kimsenin herhangi bir sorgulamaya fırsat vermeden ateş eder ve Ethan’ı öldürür.

  Walt Lloyd (Malcolm David Kelley)

  [​IMG]

  Michael'in 9 yaşındaki gizemli oğlu ve adadaki tek çocuk. Annesi öldükten sonra babası ile seyahat ediyordu. Bir de labrador cinsi köpeği Vincent. Kazadan Vincent da sağ olarak kurtuldu. İleriki bölümlerde tersten fısıldaması ile ünlü.

  James "Sawyer" Ford (Josh Holloway)

  [​IMG]

  Sawyer ilk başta cahil beyaz Amerikalı profili çizer ancak ilk bakışın yanıltıcı olduğunu daha sonraları anlarız. Sawyer her türlü durumda kendine çıkar sağlamayı başarır. Adanın zulacısı olan Sawyer, kazadan sonra uçaktaki sahipsiz malları saklayıp adada bir karaborsa oluşturur. Çizmeyi sevdiği köylü imajının aksine birçok bölümde kitap kurdu olarak görülüyor. Adadan önceki yaşamında kadınlara düşünlüğü bilinen Sawyer’ın adadaki favorisi Kate.


  Sun Kwon (Yoon-jin Kim)

  [​IMG]

  Jin'in karısı. İngilizce bildiğini kocasından ve diğer kazazedelerden saklıyor. Bitkiler konusunda bilgi sahibi. Kocasının baskısından bunalmış. Uçağa binmeden önce onu terkedip Amerika'ya kaçmayı düşünüyordu. Korenin seçkin ve zengin bir ailesinin kızı.

  Jin-Soo Kwon (Daniel Dae Kim)

  [​IMG]

  Jin, Koreli’dir ve Sun’ın kocasıdır. Kendisi ve diğer kazazedeler arasındaki dil ve kültür farklılığından dolayı ( adada İngilizce bilmeyen tek kişidir ) ilk başta kendisini ve eşini diğerlerinden uzaklaştırmıştır. Daha sonra, balık tutma yeteneğini kullanarak diğerleriyle iletişim kurmaya ve arkadaş olmaya çalışmış ve Sun’a seven bir eş olduğunu göstermiştir. Ancak agresif davranışları devam etmekte ve sahip olma düşkünlüğü ile sürekli boğuşmaktadır. Bu ilişkilerinde güvensizliğe yol açmaktadır.

  Ana-Lucia Cortez (Michelle Rodriguez)

  [​IMG]

  Uçağın kuyruk kısmındaki kazazedelerden olan Ana Lucia, kazadan önceki yaşantısında bir polisti. Mesleğinin karakteri ile bütünleşen sertliği, adanın çetin koşullarında iyice ortaya çıktı.


  Mr. Eko (Adewale Akinnuoye-Agbaje)

  [​IMG]

  Sinirlendiğinde ürkünç, gülümsediğinde ise çok huzur verici bir surata sahip olan 815 sefer sayılı uçaktan kurtulan kuyruk kısmı tayfasının en baba adamı. Kendisi eski bir uyuşturucu kaçakçısı ama adada tövbekar bir rahip.

  Libby (Cynthia Watros)

  [​IMG]

  Gizem dolu bir kadın. Kazazedelere kendisini klinik psikiyatrı olarak tanıtıyor. Kuyruk kısmı kazazedelerinden. Hurley ile gönül ilişkisi var.

  Shannon Rutherford (Maggie Grace)

  [​IMG]

  Boone'nun şımarık üvey kız kardeşi. Kendisine aşık olan Boone'a pek yüz vermiyor. Sayid ile kısa süreli ve trajik sonlu bir gönül ilişkisi yaşıyorlar.

  Boone Carlyle (Ian Somerhalder)

  [​IMG]

  Adanın en talihsiz adamlarından birisi. Shannon'ın baba bir üvey kardeşi.

  4 8 15 16 23 42 :

  Gerek adada gerekse karakterlerin kaza öncesi yaşamında muhtelif şekillerde karşımıza çıkan o ünlü sayı dizisi. Belki de dizinin en ünlü ve önemli kahramanı bu sayı dizisidir denebilir. Eğer diziyi dikkatli izlerseniz onları Hurley'in milyonlarca dolar kazandığı loto kuponunda, bir bayan futbol takımının formalarının sırt numaralarında, ambardaki ilaçların etiketlerinde, park halindeki polis arabalarının tavan numaralarında ve bir çok yerde görebilirsiniz.

  [​IMG]

  [​IMG]  Dizinin Senaristleri :

  Jeffrey Lieber
  J.J. Abrams
  Damon Lindelof​
   

 5. mynq

  mynq Üye

  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ekim 2008

 6. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için tesekürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lost Club Künye Forum Tarih
Atlantis: The Lost Empire Hilesi Oyun Hileleri 1 Ocak 2012
Lostra ne demek - Lostra anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 27 Aralık 2010
İmzalık Lost Userbarları Kaliteli Userbar 11 Kasım 2010
Lost The Final Season Soundtrack 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 9 Ekim 2010
No Angels - Lost In You Şarkısının Sözleri Yabancı şarkı sözleri 1 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş