Lost 6. Sezon, 5 Şubat'ta Dizimax'te Başlıyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
6. ve son sezonunun başlamasına bir hafta kala yine bir “LOST” haberi, bu kez Digiturk cephesinden. “LOST“u Digiturk’un Dizimax kanalı üzerinden takip eden izleyiciler son sezon için çok beklemeyecek. Dizimax izleyicileri, dizinin Amerika’daki yayından iki gün sonra yani 5 Şubat Cuma akşamı ilk bölümü izleyebilecekler. Ve yeni bölümler her Cuma akşamı saat 21:00′da Dizimax ekranlarında olacak.

Final sezonunu merakla beklediğimiz Lost, 5 Şubat'ta muhteşem bir sezon prömiyeriyle DiziMax’te başlıyor.

5. sezon da diğer sezonlar gibi birçok soruları akılda bırakarak bitti. Sezon başında sorduğumuz soruların bir kısmının cevabını bulmuş olsak ta yeni sorular eskilerini arattı demek yanlış olmaz herhalde. Ben, John’nun ona verdiği görevi yerine getirebilecek mi diye merak ederken, son bölümde Ben’in Jacob’ı büyük bir soğukkanlılıkla öldürebildiğini gördük. Ama bu sefer de ona bu görevi verenin gerçek John Locke olmadığını da gördük. Gerçek John Locke tabuttaysa o adam kimdi peki? Bunula ilgili birçok teori üretilebilirse de herhalde en kuvvetli varsayım, 5. sezon finalinin başında sahilde Jacob’la konurken gördüğümüz ve ona “Seni öldürmenin bir yolunu bulacağım” diyen arkadaşı olduğu. Çünkü sezonun finalinde Jacob, John’a “Sanırım bir yolunu buldun” diyor ve John da “Aslına bakarsan evet buldum” diyor. Hidrojen bombasının patladığını gördük ama şimdi ne olacak? 5. Sezonun en sarsıcı anlarından biri şüphesiz Juliet’in Sawyer’ın ellerinden kayıp aşağıya düştüğü andı. Onun akıbeti de, bombanın patlamasının nasıl bir sonuç doğuracağına bağlı. Peki 6. Sezonda bizleri neler bekliyor? Bombanın işe yaraması halinde bütün kahramanlarımızı Los Angeles’ta görmemiz lazım ama eğer yaramadıysa, zaman içerisinde 30 yıl geride kalan ekiple günümüzde kalan ekip ortak zaman diliminde buluşabilecekler mi? Jacob gerçekten öldü mü? Sahte John’ı nasıl bir son bekliyor? Ilana ile Jacob arasındaki bağlantı nedir? Jacob’ı ve Richard’ı bu kadar özel kılan nedir? Ve bunlar gibi daha bir sürü soru var akıllarda. Muhteşem bir final sezonuyla bitecek olan Lost, 5 Şubat Salı gecesi saat 21.00-23.00’da iki saatlik sezon prömiyeriyle bizlerle buluşacak.

ilk 4 sezona göz atacak olursak;

1. sezonda, Sydney’den Los Angeles’a uçan Oceanic Flight 815 sefer sayılı yolcu uçağının düşüşü, bu kaza sonucunda 48 kişinin hayatta kalışı ve kendilerini esrarengiz bir adada buluşları anlatılıyor. İlk bölümlerde henüz adadaki garipliklerin farkında olmayan ve birbirleriyle hiçbir bağlantısı olmadığı düşünülen bu 48 yolcunun, kazadan önceki hayatlarında bir şekilde birbirlerinin hayatlarına girdiklerini flashbacklerle anlıyoruz. İlerleyen bölümlerde başlarına gelen garip olaylar sonucu adada yanlız olmadıklarını anlayan yolcular hayatta kalma savaşı vermeye başlıyorlar. Sezon sonunda “Diğerleri” (Others) ile uçağın kuyruk kısmında oturan ve hayatta kalan diğer yolcular ortaya çıkıyor.

2. sezonda kazadan sonraki 45 gün anlatılıyor. Var olan sorulara yenilerinin eklendiği bu sezonda, daha çok kazadan kurtulan diğer yolcuların hayatlarına ve “Diğerleri”ne odaklanılıyor. Pek çok bölümün ambarda geçtiği bu sezonda Jack’in geçmişinde beklenmedik biri, tesadüfi bir şekilde ortaya çıkıyor. Bütün sezonların olduğu gibi bu sezonun da finali herkesi şaşırtıyor. Michael oğlunu kurtarmak için “Diğerleri” ile iş birliği yapıyor ve bunun bedeli bazıları için ağır oluyor.

3. sezonda “Diğerleri”ni daha yakından tanıyoruz. Jack, Sawyer ve Kate “Diğerleri”nin elinde esir olarak karşımıza çıkıyorlar. Karakterlerin birbirleriyle ilişkilerine ağırlık veren bu sezonda Kate, Sawyer’la mı beraber olacak Jack’le mi?” sorusuna kısmen cevap buluyoruz. Sezon finalinde geçmiş görüntülerden geleceği yansıtan sahnelere geçiliyor ve herkesin kafasında bir sürü soru yaratan geleceğe ait bir olayla sezon bitiyor.

3. sezona oranla daha hareketli olan 4. sezon gelecek ve şimdiki zaman arasında gidip geliyor. Dış dünya ile bağlantıya geçilen bu sezonda diziye yeni isimler katılıyor. Yolcular arasında anlaşmazlıklar çıkıyor ve bir kısım John ile gidiyor bir kısım ise Jack ile kalıyor. Sezon finalinde “ Adaya ne oldu?”, “Jin öldü mü?”, “John Lock’a ne oldu?” akla gelen sorulardan sadece bir kaç tanesi..
 

Üst