Londra'da İsrail Protestosu

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Londra'da İsrail Protestosu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  İsrail’e Londralılardan tepki, İngiliz Polisi’nden Jest

  İsrail’in Gazze sınırında gerçekleştirdiği kanlı katliam, Londra’da büyük bir tepki meydana getirdi. Londra’da Kensington High Street üzerindeki İsrail Büyükelçiliği önünde Pazar günü gerçekleşen protesto gösterilerine katılanların sayısı hakkında İngiliz polisi, 700 kişi katıldığını açıklarken, bu sayının gerçeği yansıtmadığı gözlendi. Polis, gösteriye katılmak üzere bölgeye gelenleri, trafiğe kapalı olan caddede normalin üzerinde bir katılım olduğu gerekçesi ile geri gönderdi. Eylemi düzenleyenler, gösteriye katılanların sayısının 1500’ün üzerinde olduğu yönünde görüş bildirdi.
  Gösteriye katılanlar, İsrail’in Filistin’de 30 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği işgali sona erdirmesi ve Filistin halkına özgürlük için sloganlar attı. Respect Partisi milletvekili George Galloway de gösteriye katılarak, İsrail’e tepki gösterenler arasında yer aldı. Polis helikopterinin bütün gösteri boyunca eylemcileri gözlem altında tuttuğu dikkat çekerken, eylem sırasında bir grup gösterici İsrail elçiliği önündeki polis barikatını aşarak elçilik ana kapısına kadar gitmeyi başardı. Polisle çatışan göstericilerden dört kişinin, İngiliz polisi tarafından gözaltına alındığı açıklandı.
  İsrail’in gerçekleştirdiği saldırı nedeni ile tepki gösteren Londralılar, aynı protesto gösterisini Pazartesi günü de İsrail elçiliği önünde tekrarladılar. Pazartesi günü, Hizb-ut Tahrir isimli aşırı dinci bir grup da, Marble Arch yakınlarındaki Mısır elçiliği önünde, gösteri düzenleyerek, İsrail’e askeri saldırı düzenlenmesini istedi. ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Londra'da İsrail Protestosu Forum Tarih
Londra'daki Kule Köprüsü Resimleri Dünya Ülkeleri - Resimleri 20 Ağustos 2010
40 yıl sonra Londra'da Kültür Sanat Haberleri 26 Ocak 2010
DESA, Londra'da mağaza açtı Ekonomi Ve Borsa 6 Kasım 2008
İsrail Ülkesin Bayrağı Ülkeler Coğrafyası 2 Eylül 2012
2013 İsrail Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 28 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş