Loeb ceza alınca Hirvonen'in arkasında kaldı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Loeb ceza alınca Hirvonen'in arkasında kaldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Zellanda Rallisi'nde Loeb Perşembe öğleden sonraki ilk iki etapta en hızlı zamanı yaparak ikinciliği Jari - Matti Latvala'dan almayı başardı. Lider durumdaki Hirvonen’le arasında 0.7 saniyelik bir fark kalan Loeb, Waitomo'nun 2. bölüm öncesinde aracı start alamayınca üç dakikalık bir zaman kaybı yaşadı.

  Bu olayın ardından 30 saniyelik zaman cezası alan Loeb böylece etabın en hızlısı olmasına rağmen Hirovnen’in 2.2 saniye önünde olabilecekken 27.8 saniye gerisine düştü.

  Hirvonen bugün Yeni Zellanda Rallisi’nin ikinci gününe 27 saniye fark ile lider başladı.

  Güne ikinci olarak başlayacak Loeb için aslında daha avantajlı olacak. Bu durumun bir taktik sonucu olmadığını gerçekten aracıyla ilgili bir sorun yasadiğini dile getiren Loeb şöyle konuştu. “Starter düğmesine bastım ancak araç çalışmadı. Herşeyi denedik sonunda da aracı biraz geri kaydırıp ittik ve çalıştırabildik.”

  Loeb’in yaşadığı sorunun taktikle bir ilgisi olduğuna inanmadığını dile getiren Hirvonen de "Sorunun ne olduğunu bilemiyorum. Ancak Sebastien gerçekten bir problem yaşıyor gibi görünüyordu. Sonuç olarak yarın (bugün) ilk araç ben olacağım. Bu kolay olmasada bugün iyi bir ritm yakaladık, bakalım Cuma neler yapabileceğiz” dedi.

  Ford ikinci aracı için teknik bir yaklaşım uyguladı ve Latvala SS4.2 öncesi bilerek yavaşladı. Bu çabası her iki Citroen’in de arkasında kalmasına yardımcı olmadı ancak (etabı Dani Sordo’nun 0.4 saniye önünde kapadı) daha avantajlı bir şekilde etabı 3. sırada tamamladı. Sordo’nun Mystery Creek etabı sonunda en hızlı turu yapması ile dördüncü sıraya düştü ve sabah saatlerindeki zorlu zemin kosulları için istediği gibi avantajlı bir sıraya yerleşmiş oldu.

  Chris Atkinson öğleden sonraki etabın birinci yarısında beşinci sırada yer alıyordu ancak Subaru'su ile takla attı. Aracı toparlayıp etabı bitirmeye çalışsa da kazada hasar gören motor sebebi ile bunu başaramadı.

  Sordo’nun yerine Stobrat Ford’dan Francois Duval beşinciliğe yükseldi. Belçikalı pilot ilk dört sıradaki aracın bir dakika kadar gerisinde ve altıncı sıradaki Urmo Aava’nında 40 saniye önünde yer alıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Loeb ceza alınca Forum Tarih
Loeb taktik sürüşten dolayı özür diledi Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Hintli Cezayirli ve Anzak askerlerinin Çanakkale'ye getirilmesinin nedeni nedir kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Sümer ve Babil kanunlarını verilen cezalar açısından karşılaştırınız Sorular ve Cevaplar 22 Aralık 2015
Trafik cezası kaç güne kadar gelir Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 6 Nisan 2014
Akılsız başın cezasını ayaklar çeker kısa kompozisyon Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş