lköğretim öğrencileri kıyasıya yarıştı

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  lköğretim öğrencileri kıyasıya yarıştı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erzurum ve ilçelerindeki ilköğretim okulları arasında düzenlenen bilgi kültür yarışmasında öğrenciler kıyasıya mücadele etti

  [​IMG]

  Erzurum Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilköğretim okulları 2. kademe öğrencileri arasında düzenlediği bilgi ve kültür yarışmasının finali Erzurum Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı.
  Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, bu tür etkinliklerin öğrencileri araştırmaya ve doğru bilgi yolunu aramaya sevk ettiğini dile getirdi. Öğrencilerin bu yarışmalarla kendilerine olan özgüvenlerinin geliştiğine dikkat çeken Budak, böylece öğrencilerin sosyalleştiğinin altını çizdi.
  Konuşmanın ardından başlayan çekişmeli yarışmada Türkçe, matematik, sosyal bilimler, fen bilimler ve İngilizce derslerinden toplam 20 soru soruldu. Yarışmayı Özel Güneş İlköğretim Okulu ile Uzundere Özcan İlköğretim Okulu aynı puanda bitirdi. Ek olarak sorulan 5 sorudan üçüne cevap veren Özel Güneş İlköğretim Okulu birinci oldu. Yarışmada Uzundere Özcan İlköğretim Okulu öğrencileri de ikinci oldu. Yarışmada Oltu Yasin Haşimoğlu İlköğretim Okulu üçüncü ve Şenkaya Paşalı İsrafil Çetin İlköğretim Okulu da dördüncülüğü elde etti.


  (CİHAN)
   

Bu Sayfayı Paylaş