Lise öğrencilerine de sanal karne verilecek

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Lise öğrencilerine de sanal karne verilecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Milli Eğitim Bakanlığının, öğrencilerle ilgili tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını ve işlemlerin bu şekilde yürütülmesini öngören, velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı veren ''e-Okul Projesi'' ilköğretim okullarından sonra ortaöğretim okullarına da yaygınlaştırılacak.

  Bu çerçevede, lise öğrencilerine karneleri yarıyıldan itibaren internet üzerinden verilmeye başlanacak. Öğrenciler sistemden okul ve T.C kimlik numaralarını girerek, karnelerini görebilecek. ''e-Okul Projesi'', velilere çocuklarıyla ilgili okula devam durumu, karne notları gibi verileri izleme olanağı sunmanın yanı sıra öğrencilerin
  okudukları kitaplardan aldıkları belgelere, haftalık ders programlarından davranış puanlarına tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını, iş ve işlemlerin buradan yürütülmesini öngörüyor.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''e-Okul Sisteminin Ortaöğretim Okullarında da Uygulanması'' konulu genelge yayımladı. Çelik, genelgede, projenin, okul öncesi ve ilköğretim okullarında 2007-2008 eğitim-öğretim yılı başında uygulanmaya başlandığını, uygulamayla birlikte öğrencilerle ilgili ''kimlik, adres, veli, not, puan, devam-devamsızlık, okuduğu kitap, haftalık ders programı, öğretmen, davranış puanları, duyuru, aldıkları belge'' gibi tüm bilgilerin fonksiyonel olarak oluşturulduğunu belirtti.

  Projenin ortaöğretimde de başlatılması için gerekli altyapının oluşturulduğunu ifade eden Çelik, ''uygulamaya geçilebilir'' duruma gelindiğini kaydetti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lise öğrencilerine sanal Forum Tarih
Lise öğrencilerine meslek seçimi projesi Eğitim Haberleri 25 Şubat 2010
Lise son sınıf öğrencilerine müjde, rapor yerine velinin başvurusu yeterli Eğitim Haberleri 24 Şubat 2010
Polise röportaj soruları kısaca Sohbet & Muhabbet 22 Ocak 2017
Bir ülkede bilim kültür ve sanatın gelişebilmesi için gereken şartlar kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 7 Kasım 2016
Gelişen dünyada türkçenin yaşadığı zorluklar Eğitim Bilgileri 21 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş