Linux İçin En İyi İnternet Tarayıcıları

'Linux işletim sistemi' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Linux İçin En İyi İnternet Tarayıcıları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Linux İçin En İyi İnternet Tarayıcılar

  Opera
  [​IMG]
  Web sitelerini son derece hızlı açan özel bir sıkıştırma teknolojisine sahip olan Opera Turbo, açık kaynak kodlu bir tarayıcı olmasa da, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmuştur. Her ne kadar "en hızlı" tarayıcı olmasa da, sayfaları hızlı görüntüleyebilmesi taktir edilesi bir tarayıcıdır. Javascript'le yoğun olan bir sitede dahi yüksek performans gösterebilen Opera'ın 10.10 sürümünü bilgisayarınıza indirerek siz de yeni Opera'yı test edebilirsiniz.

  Firefox
  [​IMG]
  Internet Explorer'dan sonra Windows kullanıcılarının en yoğun kullandığı web tarayıcılardan biri olan Firefox, kişiselleştirilebilen kullanışlı bir web tarayıcısı olmasının yanında, kendi için hazırlanan sayısız eklentisiyle hemen her kullanıcıya hitap ediyor. HTML 5 teknolojilerine de oldukça yeni olan Firefox, üstün güvenlik önlemleriyle de dikkatlerden kaçmıyor.

  Flock
  [​IMG]
  Firefox'un geçirdiği süreçlerin bir benzerini yaşayan Flock'ı Firefox'tan ayıran önemli özellikleri de yok değil elbette. Flock, daha çok kaç kişinin web'i kullandığıyla ilgilenen ve dünya görüşü olarak daha çok Facebook, YouTube, Flickr, MySpace gibi popüler platformlara odaklanmış bir tarayıcıdır. Twitter kayıtlarını sol bölmeden takip edebildiğiniz Flock, maalesef CPU'ya da ek yük bindirmekten geri durmuyor.

  Midori
  [​IMG]
  WebKit'i kullanan bir web tarayıcısı olan Midori, tüm tarayıcıların özelliklerine farklı şekilde sahip olan bir web tarayıcısı olarak da nitelendirilebilir. Sistem kaynaklarını son derece az kullanan ve bu şekilde tasarlanan Midori, buna rağmen kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği hemen her özelliğe de sahip bir tarayıcı. Opera'nın hızlı arama özelliğinin yanında, Google'ın arama çubuğu ve Firefox benzeri eklentiler de Midori'nin diğer öne çıkan işlevleri arasında...

  Epiphany
  [​IMG]
  Gnome masaüstülerde görülebilen Epiphany web tarayıcı, WebKit'i kullanıyor. Gecko tabanlı olan ve sistem kaynaklarını oldukça az kullanan Epiphany, standart bir kullanıcının işini fazlasıyla görecektir.

  Konqueror
  [​IMG]
  Linux'un KDE arabirimine sahip dağıtımlarında yer alan bir web tarayıcısı olan Konqueror, hemen her Unix işletim sistemi altında çalışabilmektedir. İsmi "Navigator" ve "Explorer"dan esinlenilerek konulan Konqueror, yerel disklerden ve ağ üzerinden kes/kopyala veya yapıştır gibi temel dosya yönetimi desteğine de sahiptir. HTML 4.01 uyumlu olmasının yanında Javascript, CSS1 ve 2.1 gibi uygulamalara da destek vermektedir.

  Google Chrome
  [​IMG]
  Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome, en hızlı web tarayıcı olarak da lanse edilebilir. Basitliği ve sadeliği ile göze karmaşık gelmeyen ve hemen her kullanıcının kolayca kullanabileceği Chrome, sistem kaynaklarını da olabildiğince az kullanan bir web tarayıcısıdır.

  SeaMonkey
  [​IMG]
  Mozilla Firefox tabanlı bir web tarayıcısı olan SeaMonkey, bunun yanında farklı işlev ve eklentileriyle de dikkat çekiyor. Firefox eklentileriyle tam uyumlu olan SeaMonkey'in performansı Firefox'u aratacak cinsten de değil. Chatzilla ile birlikte bütünleşik irc desteğini de barındıran SeaMonkey, Firefox ve Thunderbird'ü de bir araya getiriyor.


  chip.com.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Linux İçin İyi Forum Tarih
PowerFolder Linux İçin Ücretsiz Dosya Depolama Programı Linux işletim sistemi 23 Eylül 2010
GCstar Linux İçin Dosyaları Kategorilendirip Arşivleme Yapan Program Linux işletim sistemi 22 Eylül 2010
Clementine (Linux İçin) çoklu-ortam yürütücüsü ve kütüphane düzenleyicisi Linux işletim sistemi 15 Ağustos 2010
Sabit Disk Üzerinde Linux İçin Yer Açalım Linux işletim sistemi 15 Nisan 2009
Moonlight - Linux için MS Silverlight kod eklentisi.. Linux işletim sistemi 20 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş