Lincoln'e kötü haber!

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Lincoln'e kötü haber! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Teklif gelirse Türk vatandaşlığına geçerek, A Milli Takım’da oynamak istediğini söyleyen yıldız oyuncumuz Cassio Lincoln’ün bu hayalinin asgari 5 yıl gerçekleşemeyeceği belirlendi.

  Teklif gelirse Türk vatandaşlığına geçerek, A Milli Takım’da oynamak istediğini söyleyen yıldız oyuncumuz Cassio Lincoln’ün bu hayalinin asgari 5 yıl gerçekleşemeyeceği belirlendi.
  Futbol Federasyonu ile Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim’e mesaj gönderen Brezilyalı yıldızın, FIFA kuralları ve federasyon talimatlarına göre bugün vatandaşlığa geçse bile 2014’ten önce Türk statüsünde oynayamayacağı ve ay-yıldızlı formayı giyemeyeceği bildirildi. İki yıl önce başlayan Türk vatandaşlığına geçme furyasının önüne geçmek amacıyla Futbol Federasyonu’nun 2007 Haziran’da aldığı karar ve FIFA’nın geçen Mayıs’ta Sydney’deki genel kurulunda benimsediği, “Beş yıl bekleme” zorunluluğunun Lincoln’ün yolunu tıkadığı ortaya çıktı.
  Lincoln’ün, Bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlık yasasının, “İstisnai vatandaşlığa alınma” başlıklı 7. maddesine göre Türk vatandaşı olmasının mevcut talimatları ortadan kaldıramayacağına dikkat çeken federasyon yetkilileri, “Galatasaraylı bu oyuncu istisnai durumdan yararlanıp vatandaş olsa bile Süper Lig’de Türk statüsünde oynayamaz. Bu hakkı kazanması için 5 yıl aralıksız bu ülkede futbol oynaması ve ikamet etmesi gerekir” diye konuştu.
  Brezilyalı yıldızın, Milli Takım’da oynamasının da mümkün olmadığını belirten yetkililer, “FIFA kuralları gereği bir oyuncunun milli takım tercihini 21 yaşını dolduruncaya kadar yapması zorunlu. Lincoln şu an 29 yaşında. Zaten kendi ülkesinde U-17 ve U-19 Milli Takımları’nda forma giydiğine dair bilgiler var. Bu olmasa bile tercih yaşını geçtiği için milli takımda oynayamaz” ifadelerini kullandı. Galatasaray kulübü konuyla ilgili başvuru yaptığı takdirde federasyonun belirtilen koşulların yerine getirilmesini isteyeceği öğrenildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lincoln'e kötü haber Forum Tarih
Lİncoln'e vİze yok! Galatasaray 6 Ocak 2009
Lincoln'e Çılgın teklif! Galatasaray 4 Ocak 2009
lincoln'e talip cikti Galatasaray 24 Aralık 2008
İnsanların kötü alışkanlıklara başlamasında kitle iletişim araçlarının rolü kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Toplumda şahit olduğunuz kötü davranışlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş