Limonlu Ballı Suyun Faydaları Nelerdir ?

'Pratik Bilgiler' forumunda Mavi_inci tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Limonlu Ballı Suyun Faydaları Nelerdir ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Limonlu Ballı Suyun Faydaları Nelerdir ?

  Sonbahar mevsimi hastalıklarada davetiye çıkaran,geçiş dönemidir..Soğuk algınlığı grip ise genç yaşlı demeden herkesin en sık yakalandığı rahatsızlıklardan biri..

  İlaç kullanmak kısa sürede çözüm olsada mineral ve vitaminleride eksik etmememiz lazım..Soğuk algınlığının en pratik ve ucuz yolu Sıcak suya biraz bal ve limon…

  Bu tarifi genç,yaşlı çocuk herkes güvenle kullanabilir..Sıcak suyun içinde biraz limon ve bal karışımı hem boğazınızı yumuşatır hemde öksürüğünüzü daha etkili biçimde iyileştirir..

  NOT:Öncelikle doktor tedavisi daha sonra bol sıvı alımı,iyi bir beslenme gereklidir.
   

 2. mardinli_47_

  mardinli_47_ Yeni Üye

  Sonbahar hastalıkları

  Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte çocuklarda görülen alt ve üst solunum yolları enfeksiyonları da artar.
  Akut solunum yolu enfeksiyonları; alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları olarak ikiye ayrılabilir, Ağız, burun, boğaz ve bademciklerin iltihaplanmasına üst solunum yolu enfeksiyonları denir. Üst solunum yollarında bulunan ve hastalık yapan mikropların soluk borusu ve akciğerlerle, akciğer içi hava yollarını iltihaplandırmasına alt solunum yolu enfeksiyonları denir. Genellikle aniden yükselen ateş, artan öksürük ve solunum güçlüğü alt solunum yolu enfeksiyonunu akla getirmelidir.

  Nezle

  Nezle ve buna bağlı burun tıkanıklığı, sonbahar aylarında çocuklarda en sık görülen rahatsızlıklardır. Nezle iyi tedavi edilmediğinde orta kulak iltihabına, sinüzite veya bronşite yol açabilir.
  Nezle tedavisi oldukça basit olan bir solunum yolu hastalığıdır. Burun açıcı ilaçlar, şurup veya damla 2-3 gün kullanılmalıdır. Nezle sırasında antibiyotiğe hemen başlanmamalı, ateş düşürücü ağrı kesici ilaçlar kullanılmalıdır.
  Orta kulak iltihabı

  Orta kulak iltihapları çocukluk çağında en sık görülen hastalıklardandır. Tedavi edilmediği taktirde ileride kalıcı işitme kayıplanna neden olabilir. En çok sonbahar ve ilkbahar aylannda görülür. Orta kulak iltihabı enfeksiyonlarında ağn şiddedi ve zonklayıcı tarzdadır ve çocuk sesleri duymakta güçlük çeker. Ateş 38-38,5 civarındadır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, her kulak ağnsının, kulak iltihabından kaynaklanmadığıdır.
  Bazen dış kulak yolundaki bir sivilce, çürük bir diş veya boğazdaki bademcik iltihabının yansıyan ağ-nsı da orta kulak iltihabına benzeyebilir. Orta kulak iltihabı iyi tedavi edilmezse, kronikleşir ve işitme kaybı gibi kalıcı arızalar bırakırlar. Bazen de iltihap, komşu dokulara yayılarak daha ciddi hastalıklara yol açabilir.

  Boğaz enfeksiyonu

  Tüm yaş guruplarındaki çocuklarda sık görülen bir hastalıktır. Hafif boğaz enfeksiyonları birkaç günde iyileşir. Boğaz enfeksiyonunun belirtileri; yutkunma güçlüğü, yemede isteksizlik, boğazda kızarıklık ve küçük çocuklarda boğaz ağrısına eşlik eden karın ağrısıdır.

  Bademcik iltihabı


  Bademcikler boğazın arkasında, iki yanda bulunan, vücudun bağışıklık sistemi ile ilgili görevleri olan bezelerdir.
  Bademcik iltihabında çocuğun boğazına bakıldığında mikrop kaparak büyüyen ve kızaran bademcikler fark edilir. İlerleyen bademcik iltihaplarında çocuk derhal doktora götürülmeli ve enfeksiyon uygun antibiotik ile temizlenmelidir. Aşırı boğaz ağrısı, yüksek ateş ve kusmanın da görülebildiği bir hastalıktır.
  Burun enfeksiyonları

  Burun tıkanıklığı nedenleri arasında mukozal ödem ya da şekil bozukluğuna bağlı hava yolu direncinin artmış olması ilk sıralarda gelir. Gerilim tipi baş ağrısında, çene eklemi sorunlarında ya da ruhsal gerginlik durumlarında sürekli burun tıkanıklığı hissedilebilir.  Burun tıkanıklığının nedenleri

  - Burun bölmesinin orta hattan belirgin biçimde bir tarafa doğru sapması tıkanıklığa yol açar. X Burun içerisinde özellikle çocukluk döneminde görülen yabancı cisimler de tıkanıklığa neden olabilir.
  - Kent yaşamının getirdiği zorunluluklar nedeniyle kapalı ortamlarda bulunan, atmosferik kirliliğe maruz kalan kişilerde kimyasal uyarılar nedeniyle burun tıkanıklığı görülebilir.
  - Akut solunum yolu enfeksiyonları, çocukluk çağında en sık geçirilen ve en çok ölüme neden olan enfeksiyon hastalıklarıdır.
  - Üst solunum yolu enfeksiyonlarının en sık etkeni virüsler olup genellikle kendiliğinden düzelirler.
  - Üst solunum yolu enfeksiyonları hemen herkesin sıklıkla yakalanabileceği hastalıklardır. Korunmak için bazı uygulamalar yapılsa da tamamen engellenememektedirler.
  - Anne babaların dikkat edebileceği en önemli nokta çocuğu soğuktan korumak ve üst solunum yolu enfeksiyonları ile karşı karşıya olan kişilerle veya arkadaşlarıyla yakın temasta bulunmasını önlemek olmalıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Limonlu Ballı Suyun Forum Tarih
Ballı Limonlu Tepsi Keki Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 19 Mart 2010
Ahududulu Limonlu Kek Tarifi Yapılışı Resimli Pasta ve Hamur İşleri 25 Temmuz 2012
Limonlu ve Kakaolu Kek Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 22 Temmuz 2011
Limonlu Haşhalı Kek Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 23 Haziran 2011
Limonlu Kabak Salatası Tarifi Yapılışı Kebaplar ve Salatalar 3 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş