Limon Ağacı Sandy Tolan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Limon Ağacı Sandy Tolan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  [​IMG]
  Bir Arap[​IMG] Bir Yahudi ve Ortadoğu'nun Kalbi...
  1967 yılının yaz aylarında[​IMG] Altı Gün Savaşı'ndan uzak olmayan bir tarihte[​IMG] genç bir Filistinli adam ve iki arkadaşı İsrail'in Ramla kasabasına giderler. Onlar kuzendir ve yaklaşık yirmi yıl önce ailelerinin terk etmek zorunda kaldığı[​IMG] çocukluklarının geçtiği evi görmek isterler. Bir kuzenin yüzüne kapı kapanır[​IMG] diğerinin ailesinin evi okula dönüştürülmüştür fakat öbür kuzen olan Bashir[​IMG] kendisini içeri davet eden Dalia tarafından karşılanır.

  Bir Arap ve bir Yahudi ailesinin ilişkilerinin başlangıç noktası budur. Bashir babasının dikmiş olduğu limon ağacında bir sahipsizlik ve işgal duyguları içinde olur. 1948 yılında küçük bir çocuk iken Bulgaristan'dan kaçak olarak gelmiş olan Dalia Soykırım tarafından yok edilen bir umut ışığı görür. Onlar kaçınılmaz olarak kendi yazgılarını yaşamışlardır ve bu İsrail-Filistin tarihinin bir küçükevrenini oluşturmaktadır.

  İki genç insanın başlattığı diyalog bölgenin barış umudunu ortaya koymaktadır. Limon ağacı simgesel olarak bölgede huzurun mümkün olduğunu anlatmaktadır.

  Olağanüstü bir öykü ve kurgusal olmayan bir anlatıma sahip olarak sizi saracak.

  -Sunday Times

  Dalia ve Bashir'in zorluklarla dolu arkadaşlıklarını izleyerek[​IMG] okuyucular dünyanın en inatçı çatışmasının birinci elden deneyimini yaşayacaklar.

  -Publishers Weekly

  Hiçbir kitap daha zorlayıcı olamaz . . . ve bu kitap kesinlikle bu yıl okuyacağınız en iyi kurgu-olmayan çalışma olacak."

  -Christian Science Monitor

  Yüzyılın yarısı boyunca İsrail-Filistin çatışmasının öyküsünü taşıyan tek bir ağaç varsa[​IMG] o budur… Sandy Tolan bu ağacı bulmuştur ve onun aracılığıyla iki halkın acı ve tutkusunu gözler önüne sermiştir."

  -Milwavkee Journal Sentinel

  Yazar:Sandy Tolan

  Sayfa Sayısı: 400
  Yayınevi: Pegasus​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Limon Ağacı Sandy Forum Tarih
Merak Ettiğim Sen Değilsin Aslında; Limon Ağacı Yalnızca Aşk Hikayeleri 14 Kasım 2009
Limon Ağacı Film Tanitimi Sinema Film Tanıtımları 3 Mart 2009
Ahududulu Limonlu Kek Tarifi Yapılışı Resimli Pasta ve Hamur İşleri 25 Temmuz 2012
Limon Yağının Faydaları Şifalı Bitkiler 10 Mart 2012
Limonlu ve Kakaolu Kek Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 22 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş