LG Lineer Kompresör Teknolojisili yeni ankastre dondurucu

'Ev Teknolojileri' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  LG Lineer Kompresör Teknolojisili yeni ankastre dondurucu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  LG Lineer Kompresör Teknolojisili yeni ankastre dondurucu

  LG geliştirdiği dondurucuyla standardı yükseltti.

  [​IMG]

  LG’nin geliştirdiği Lineer Kompresör Teknolojisi’ne sahip yeni ankastre dondurucu, mutfakların standartlarını yükseltiyor. Hacim ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran yeni ankastre dondurucu, alışılmış A sınıfı bir buzdolabına göre yüzde 45 daha fazla verimlilik sağlıyor.

  Ev aletleri sektörünün lider firması ve teknoloji öncüsü LG Electronics (LG), son model 385 litrelik ankastre dondurucusunu ilk kez Paris’teki MAISON & OBJET 2010 Fuarı’nda sergiledi.

  Hacim ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve LG’nin Lineer Kompresör Teknolojisi ile üretilen yeni ankastre dondurucu, standart iki metrelik donduruculara göre 50 litre daha fazla olan iç hacme sahip. Bu sayede tüketiciler çok daha fazla miktardaki gıdayı daha düzenli bir şekilde saklayabiliyor.

  LG’nin Lineer Kompresör Teknolojisi, LG buzdolaplarını enerji tasarrufu, taze saklama, gürültü düzeyi, kapasite ve sağlamlık bakımından benzersiz kılıyor. Soğutma gücünü etkili bir biçimde kontrol altında tutup dahili sürtünmeyi azaltan Lineer Kompresör sayesinde, enerji tüketimi bakımından A++ sınıfına giren yeni ankastre dondurucu, alışılmış A sınıfı bir buzdolabına göre yüzde 45 daha fazla verimlilik sağlıyor.

  Karşılıklı piston kullanımı yüzde 20’ye varan bir enerji tasarrufuyla birlikte optimum verimlilik sunuyor. Daha az sayıda sürtünme noktası (klasik kompresörlerdeki dört nokta yerine bir nokta), gürültü düzeylerinin büyük oranda düşürülmesine hizmet ederken, bir yandan da ürünün sağlamlığını artırarak, LG’nin Lineer Kompresörlü buzdolaplarında 10 yıllık bir garanti sunabilmesine olanak tanıyor.

  LG buzdolapları, sabit iç ısı derecesinin muhafaza edilmesi bakımından aynı kapasiteye sahip klasik buzdolaplarına göre daha etkili çalışıyor. Kompresörün (maksimum soğutma koşulları altında bile muhafaza edilen) düşük devir hızları buzdolaplarının daha sessiz olmasını sağlıyor. Üstelik sabit ısı derecelerini muhafaza edebiliyor olması gıdaların daha taze kalmasına da yardımcı oluyor.

  Lineer Kompresör aynı zamanda karbondioksit emisyonlarını yılda 43 kilograma kadar düşürüyor. Dondurucu, LG’nin enerji verimliliği, hacim ve pazar erişimi konularında gerçekleştirdiği yenilikler aracılığıyla tüketicilerine sunduğu daha yeni, doğayla daha dost seçeneklerin bir örneğini oluşturuyor.

  LG Electronics Ev Aletleri İş Birimi’nin Başkanı ve CEO’su Young-ha Lee; “Mutfak yalnızca oturup yemek yenen bir yer değil. Mutfak artık ailenin birlikte zaman geçirdiği bir gündelik yaşam merkezi haine geldi. Yeni ankastre donduruculu buzdolabımızı bir “beyaz eşya” olarak değil, bir mutfak mobilyası olarak geliştirdik ve dolabın mutfaktaki diğer aletlerle uyum sağlaması konusuna odaklandık.” diyor.

  Yeni ankastre dondurucunun iki tonlu tasarımı, mutfağa modern, sade ve şık bir görünüm katarak diğer mutfak aletleriyle uyum sağlıyor. LG’nin yeni ankastre dondurucusu, paslanmaz çelik ve mat çelikten, titanyum, gümüş ve beyaza uzanan geniş renk ve detay yelpazesiyle günümüzün modern mutfağı tamamlıyor.

  LG’nin yeni ankastre dondurucuların yenilikçi saklama teknolojisi sayesinde gıdalar, daha uzun süre taze kalıyor ve orijinal tatlarını kaybetmiyor. no-frost özellği sayesinde yeni ankastre dondurucunun içi hiç buz tutmuyor ve tamamen temiz kalıyor.

  Yeni buzdolabında ısı derecesini gıdanın türüne göre en uygun hale getiren Opti Temp Zone™ özelliği de bulunuyor. Elektronik eşyaları test edip onaylayan resmi bir Alman kuruluşu olan SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH tarafından onaylı Vita Light Zone, meyve ve sebzelerdeki vitaminleri ve besin öğelerini korumaya yönelik dahili bir LED ışığı içeriyor. Ayrıca “Nem Dengeli Sebzelik” olarak adlandırılan ızgaralı bir çekmece kapağı da nemi en uygun düzeyde muhafaza ediyor.

  Yeni ankastre dondurucu, taze saklama süresini artıran özelliklerinin yanı sıra kolaylık ve hijyen sağlayan özellikleri de barındırıyor. Buzdolabının su deposu, temizlenme veya arıtılmaya gerek duymuyor. Otomatik Buz Yapma Sistemi, dışarıdan herhangi bir su tesisatına gerek kalmaksızın günde 0.9Kg’ye kadar buz üretebiliyor.

  Dokunmatik harici LED/LCD göstergesi, mesajları daha okunaklı kılarken, buzdolabının içerisindeki parlak LED ışık şeritleri, derinlerde saklı gıdaların görülmesini kolaylaştırıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lineer Kompresör Teknolojisili Forum Tarih
Lineer Cebir'in Tarihsel Gelişimi Konu Dışı Başlıklar 30 Mart 2011
Kompresör Nedir - Kompresör Ne İşe Yarar Müzik Türleri ve Enstrümanları 2 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş