Lenovo Ideapad X300 İncelemesi

'Donanım ve Yazılım Sorunlarınız' forumunda UquR tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Lenovo Ideapad X300 İncelemesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 saatlik pil ömrüne sahip olan Lenovo, kolayca taşınabilmesinin yanı sıra ek yazılımlarıyla da göz dolduruyor.

  [​IMG]

  Test Merkezimize konuk olan Lenovo ideapad X300, 23 mm inceliği ve yaklaşık 1.5 kilo ağırlığıyla oldukça kolay taşınabiliyor. Ürünün en çekici yanı ise üzerinde gelen yazılım paketi. Lenovo'nun kendi farkını koyduğu yazılımlarına ürünün üzerindeki Think Vantage tuşuyla ulaşabiliyorsunuz.

  Lenovo'nun yazılım paketi sabit diski sarsıntıya karşı korumasının yanısıra pil ömründen tasarruf da ediyor. Ürün, Battery Stretch özelliğiyle pilin bitmesine yakın USB yuvalarını, DVD sürücüyü vs'yi kapatarak size yaklaşık 10 dakikalık daha fazla enerji sağlayabiliyor. Bu sayede yaptığınız işi kaybetmiyorsunuz. Üstelik nelerin kapatılacağını da siz seçebiliyorsunuz. Bunun yanısıra tüm sistemi bir kurtarma dosyası yaratarak DVD'ye yazabiliyor ya da başka bir diske aktarabiliyorsunuz. Ürünün Think Vantage başlığı altında toplanan bu yazılımlarını otomatik olarak kolayca güncelleyebilirsiniz.

  Sağlamlık üzerine kurulmuş ve özellikle iş dünyası profesyonellerine hitap eden üründe hem iz çubuğu hem de touchpad var. X300'de parmak izi okuyucusunun yanı sıra bilgisayarındaki tüm verileri şifreleyen bir de yazılım bulunuyor.

  Teknik Detaylar

  İşlemci : Intel Mobile Core 2 Duo L7100 1.2 GHz
  RAM : 2048 MB DDR2
  Sabit Disk : 60 GB SSD
  Ekran : 11.0 inç, Mobile Intel 945
  Boyut : 400 x 230 x 23 mm
  Ağırlık : 1519 g (pil dâhil)
   

 2. avatar

  avatar Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş