Leke Giderme Nasıl Yapılır ? - Cilt Lekeleri

'Güzellik & Bakım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Leke Giderme Nasıl Yapılır ? - Cilt Lekeleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bugüne kadar birçok medikal ve cerrahi matodlar leke tedavisinde den enmiştir.Ancak gerek tedavi başarısı gerekse yeni bir komplikasyona neden olmamak açısından en etkili tedavi şekli olarak lazer terapi madikal sektörde üstünlüğünü kanıtlamıştır.

  Lazerle leke tedavisinde prensip melanin ihtiva eden melanozon ve melanositlerin kısmen selektif fototermoliz ile hasara uğratılması ve melanin adacıklarının parçalanarak fagositozunu sağlanması esasına dayanır.
  Tedavi kaç seans sürer?

  Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir.O nedenle yüzeysel lekeler (çiller,yaşlılık lekeleri,güneş lekeleri gibi) genellikle 1 yada 2 seansta tedavi edilirler.Anacak derine uzanan lekeler 2-4 seansta tedavi edilirler.Wood ışığında derine uzanan lekeler beyaz röfle verirken yüzeysel lekeler beyaz röfle vermezler.

  Lekeler tedavi edildikten sonra tekrar oluşabilir mi?

  Tüm leke tedavi metodlarında olduğu gibi lazerle leke tedavisinde de leke tedavi edildikten sonra aynı bölgede tekrar gelişebilirler.Ancak şu nokyada çok önemlidir ki daha önce lazer uygulaması yapılan bir bölgede lekenin tekrar gelişmesi olasılığı lazer terapi uygulaması yapılmammış bir bölgeye göre daha düşüktür.

  Bu sonuç az etkili lazer grubunda co2 lazer ve Erb Yag lazerler için geçerli değildir.Bu lazerle leke tedavisi sonrası lekelerin tekrar oluşum olasılığı lazer uygulaması yapılmamış bir bölgeye göre daha yüksektir.Aksine çok derin soymaişleminden sonra lekeli bölgelerde çok nadir hipopigmentasyonlar da gelişebilir.

  Alıntı

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Leke Giderme Nasıl Forum Tarih
Yağ Lekesi Nasıl Temizlenir Yağ Lekesi Nasıl Çıkar Pratik Bilgiler 1 Eylül 2013
Atatürkün Lekesel Portresi Resmi Atatürk Hakkında Herşey 24 Aralık 2012
Memleketçi Edebiyat Nedir - Memleketçi Edebiyat Hakkında Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 5 Kasım 2012
Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Pratik Bilgiler 30 Ekim 2012
Cahit Sıtkı Tarancının Memleket İsterim Şiiri Şairlerimiz Ve Şiirleri 24 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş