Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı nasıl yapılır
  Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı hakkında bilgi


  Gerek ilaç tedavisine ve gerekse de manuel tedavi ve traksiyona cevap vermeyen hastalarda Laser'le Bıçaksız Bel fıtığı ameliyatı uygulamaktayız.Bir başka değişle öncelikle tıbbi tedavi uygulanır.Geçmezse manuel tedavi uygulanır.Bununla da geçmezse “laserle bıçaksız bel fıtığı ameliyatı” yapılabilir.
  Önemli nokta şudur;Bu tedavi yine başlangıç halindeki fıtıklara uygulanır.Ancak bu işlemin uygulanması için yukarıda sayılan tüm tedavi yöntemlerinin uygulanmış olması ve hastanın şikayetlerinin devam etmiş olması gerekir.Ama asla fıtık omurilik kanalına çıkacak kadar büyük olmamalıdır.

  teknik


  Laserle bıçaksız ameliyatta narkoz, bıçak dikiş kullanılmaz. Hasta yandaki şekilde görüldüğü gibi yan yatırılır ve + işareti olan bölgeye uyuş-turucu ilaç yapılır. Böylece hasta ağrı duymaz. Sonra bu bölgeden uzun bir iğne batırılarak fı-tığın bulunduğu omurgaların arasına girilir. Bu iğnenin içinden bir lazer kablosu sokulur.
  Resimde cerrahın elinde hastanın omurgaları arasına sokulan iğnenin içinden sokulan lazer kablosunu görüyorsunuz. Bu esnada hastanın şuuru açıktır. Herhangi bir ağrı duymaz ve isterse TV monitöründen ameliyatı takip edebilir. Hastanın üzerindeki mavi örtüler cerrahi malzemeleri mikroplardan korumak amacıyla hastanın üzerine serilen sterilize edilmiş, yani mikroplardan arındırılmış malzemelerdir..


  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lazerle Bıçaksız Fıtığı Forum Tarih
Estetik Operasyonlar - Lazerle Dövme Silme - Lazerle Leke Tedavisi Hakkında Bilgi Güzellik & Bakım 28 Aralık 2010
Lazerle Cilt Tedavisi Güzellik & Bakım 18 Eylül 2009
Lazerle yüz gençleştirme ameliyatı Güzellik & Bakım 31 Ağustos 2009
Varis ameliyatları lazerle yapılacak Genel Sağlık 21 Ocak 2009
Lazerle Saç Terapisi Güzellik & Bakım 31 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş