Lancelot Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda DeMSaL tarafından 8 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Lancelot Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lancelot Hayali Karakterler - Lancelot Karakter - Hayali Karakter - Lancelot Hayali Karakter - Lancelot Kimdir - Lancelot Hakkında  Lancelot (Fransızca: Lancelot du Lac), Kral Arthur'un Yuvarlak Masa Şovalyeleri'nden biri olduğuna inanılan Fransız askerdir. Hayali bir kişidir.

  Breton kralı Ban'ın (veya Ban Bonewig) oğludur. Kral Claudus tarafından yenilgiye uğratılan Ban, eşi Elaine ile birlikte kaçmak zorunda kalmıştır. Küçük çocukları Lancelot bu kaçıs sırasında annesi tarafından bir gölde terk edilir. Göl perisi Viviane (Göl Kraliçesi veya Gölün Damı) tarafından, kutsal ve mistik bir yer olan (Avalon)'a götürülür. Lancelot gizemli ve kutsal kılıç Excalibur'un yaratıldığı yer olan Avalon'da büyür.

  Sonraları yazılan romanlarda efsanevi Kral Arthur'un en iyi arkadaşı ve savaşcısı olarak tanıtılır, kusursuz örnek savaşçı olarak gösterilir: Korkusuz, yürekli, saygılı, zeki, karizmatik ve yardımseverdir. Örnek olarak Chrétien de Troyes'in 1170 tarihli yazıları gösterilebilir.

  Avrupa literatürü 13. yy. (Lancelot en prose), romanı ile derin etkilendi . Bu eski fransıca dilinde yazım Lancelot hikâyesini bir arthus kahinat cihan anlatımı başlatıyor. Lancelot seçkin oğlu Galahad, kutsal Graal kupa arayışı bu anlatımda sonuça buluşturur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lancelot Karekteri Hayali Forum Tarih
Lancelot - Walker Percy Kitap, Resim ve Dergi 30 Ocak 2010
Azog Kimdir - Hayali Cüce Azog Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Gimli Kimdir - Hayali Cüce Gimli Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Dain Demirayak Kimdir - Hayali Cüce Dain Demirayak Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011
Thorin Kimdir - Hayali Cüce Thorin Karekteri Masal Kahramanları 11 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş