Lamborghini Reventon Resimleri, Özellikleri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda DeMSaL tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Lamborghini Reventon Resimleri, Özellikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Ferrari'nin ebedi rakibinin Reventon modeli, Batmobile'ı her açıdan kıskandıracak nitelikte. Bruce Wayne'in servetini sarsacak fiyatı da cabası.

  Lamborghini: Bir traktör firması olarak 1960'lı yıllarda kurulan şirket, kimsenin aklına gelmeyecek biçimde Ferrari'nin en büyük rakibi haline geldi. Ne var ki Lamborghini, rakibinin aksine maddi açıdan talihli sayılmazdı. Sürekli zarar eden firmanın makus kaderi, Volkswagen grup üyesi Audi'ye satılmasıyla değişti.
  [​IMG]
  Ferrari'nin ebedi rakibinin Reventon modeli, Batmobile'ı her açıdan kıskandıracak nitelikte. Bruce Wayne'in servetini sarsacak fiyatı da cabası.


  Yıllardır kar elde eden firma, öyle bir otomobil üretti ki; bilim kurgu filmlerinden fırladığı kolayca düşünülebilirdi: Reventon, 2007 yılında tanıtıldı. İsmini, Felix Guzman adındaki Meksikalı güreşçiyi öldüren boğadan alıyordu ( Lamborghini'nin ambleminde gördüğümüz boğa).
  [​IMG]
  Lamborghini Reventon, dünya yüzündeki en hızlı araçlardan biri. 640 beygir üreten, 12 silindirli 6.5 litre motoruyla 0-100 kilometre ivmelenmesini 3.4 saniyede gerçekleştiriyor. Parçalarının pek çoğunu kardeşi LP 640 ile paylaşan model, 340 kilometre/son sürate, "Bana mısın" demiyor.

  Reventon'da, ön cama doğrudan bilgi yansıtabilen LCD ekran bulunuyor. İki farklı durumda çalışabilen ekran; ısı algılayıcılı radarla, özellikle gece ortaya çıkması olası tehditleri savuşturabiliyor ve görüntülü-sesli uyarı sistemiyle çarpışmalarını engelleyebiliyor.
  [​IMG]
  Üretiminde bol bol alüminyum, titanyum ve karbon çelik kullanılmış Reventon'ın fiyatı, en zenginleri bile "bir anlığına da olsa" sarsacak nitelikte: 1.300.000 dolar yani 2.100.000 TL. Elbette bu fiyat Avrupa için geçerli, yani Türkiye'deki vergilerle, ücretinin ikiye katlanacağı kesin.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lamborghini Reventon Resimleri Forum Tarih
Yeni Lamborghini Reventon Resimleri Bilgiler Motorlu Araçlar Dünyası 16 Ekim 2008
Lamborghini 2012 model LP700-4 Aventador Motorlu Araçlar Dünyası 1 Mart 2011
2012 Model Lamborghini Jota Resimleri Tuning 22 Şubat 2011
2011 Model Lamborghini Sesto Elemento Concept Resimleri Tuning 21 Şubat 2011
2011 Model Lamborghini Motorlu Araçlar Dünyası 23 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş