Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bilgileri Bursa Gemlik

'Bursa Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 17 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bilgileri Bursa Gemlik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Tanıtımı - Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bursa Gemlik İletişimi - Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Hakkında - Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Resimleri - Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Tarihçesi


  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Okulumuz, BURSA ilinin en gelişmiş ilçelerinden ve bu yüzden çok göç alan Gemlik ilçesinin kuzeydoğusunda, Eşref Dinçer Mahallesinde bulunmaktadır.
  Okulumuz, Gemlik eşrafından hayırsever merhum işadamı İsmail Kemal KILIÇ ve değerli eşleri Naile Lale KILIÇ tarafından yaptırılmıştır. Okulumuzun adı okulumuzu yaptıran şahısların adları verilerek LALE KEMAL KILIÇ İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.
  3774 metrekare alan içersinde T.C Bayındırlık ve İskan Bakanlığının 10419 tip projesine bağlı kalınarak yapılmıştır.
  Okulumuz 13 derslik, 1 ana sınıfı,1 rehberlik servisi , 2 bilgisayar labaratuarı, 1 fen teknoloji labaratuarı, 1 iş teknik atölyesi, 1 kütüphane,1 çok amaçlı salon,1 öğretmen odası ve 3 idare odası olmak üzere 25 bölümden oluşmuştur.
  Okulumuzda 2007-2008 eğitim öğretim yılına kadar taşımalı sistemle öğrenci gelmiş ve ikili eğitim yapılmıştır. 2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren tekli eğitim öğretime geçilmiş ve ilçemizde ilk defa uygulamaya konan branş dersliklerinde eğitim ve öğretime başlanmıştır.

  Okulumuzun Misyonu:

  Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak yapabileceğimizin en iyisini bir takım olarak takım ruhu ile çalışarak öğrencilerimize en iyi geleceği hazırlamak.

  Okulumuzun Vizyonu:

  Sosyal ve kültürel alanda başarıların geliştiği bir merkez olmak okulumuzun başarısını eğitim ve öğretim alanında en üst seviyeye çıkartıp öğrenciler ve veliler arasında en çok tercih edilen bir kurum haline gelmek.

  [​IMG]

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: BURSA / GEMLİK
  Adı: LALE KEMAL KILIÇ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Eşref Dinçer Mh.Ata Sk.Gemlik
  Telefon Numarası: 2245146797
  Faks Numarası: 2245121188

  kaynak :webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr
   

Bu Sayfayı Paylaş