Laf İle Peynir Gemisi Yürümez konulu Kompozisyon

'Makaleler-Denemeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Laf İle Peynir Gemisi Yürümez konulu Kompozisyon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Laf İle Peynir Gemisi Yürümez hakkında Kompozisyon
  Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon
  Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon örneği


  Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon

  Bir insanın gerçek kimliğini yüzünü görmek ve öğrenmek için, o kişinin konuştuklarına değil, yaptığı işlere bakmak gerekir. Hayal ve hafızası çok geniş ufuklarda olabilir, imkânsız şeyleri bile hayal edebilir. Bu bakımdan düşünmek ile, gerçekleştirmek arasında çok uzun mesafeler bulunmaktadır.

  Bir şeyi düşünmek veya hayal edebilmek güzel olsa da, o düşünceleri gerçekleştirebilmek sonuç olarak daha da güzeldir. İnsan bilemediği konularda fikir ve düşünceler üretebilir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişileri de fikir ve düşünceleriyle etkileyebilir. Fakat düşünce ile gerçek arasında, bazen çok uzak mesafeler olabilir. Bu mesafeler zor ve sıkıntılı yollardan meydana gelebilir. Sadece söz ve düşüncelerle bir işi gerçekleştirmek imkânsızdır.Her işin oluşumunda maddi bir güce de ihtiyaç vardır. Maddiyat olmadan bir işin gerçekleşmesi olanaksızdır. O bakımdan kişileri değerlendirirken, ifade ettikleri söz ve düşüncelerden ziyade, o kimselerin yaptıkları işleri değerlendirmek, daha gerçekçi ve sağlıklı olur.

  Her işin meydana gelmesinde fikir ve düşüncelerle birlikte, parasal bir ihtiyacında olabileceği göz önüne alınmalıdır. Maddi güç olmadan, bir iş meydana getirmek hayal ile eş değer durumdur.

  “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” Atasözünde olduğu gibi, kişinin aynası ve yansıttığı gerçek, yaptığı işlerdir, söylediği sözler değildir.

  Birçok konuda fikir sahibi olmak, araştırma yapmak önemli bir olgudur. Bu konularda fikirler kadar, yapılan işler de önem arz eder. Sadece fikirler veya sadece işler bir değer ifade etmez. İkisi bir arada olursa, sonuca ulaşabilmek uzak bir mesafede değildir. Tabi bunlara ilave olarak maddi bir güce de ihtiyaç vardır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İle Peynir Gemisi Forum Tarih
Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 15 Aralık 2013
Laf İle Peynir Gemisi Yürümez Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 6 Ocak 2012
Fare ile Peynir Oyunu Çocuk Oyunları 5 Nisan 2010
Krem Peynirli Şeftaliler Tarifi / Krem Peynirli Şeftaliler Yapılışı / Tarifi Nedir Tatlılar ve Reçeller 24 Kasım 2009
Domates peynirli Tavuk Fileto Etli ve Sulu Yemekler 29 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş