"lİder bİtİrİrİz"

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  "lİder bİtİrİrİz" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Kulüp Başkanımız Adnan Polat, Galatasarayımızın sezonu zirvede tamamlayacağını ifade etti

  Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Aralık ayı toplantısı, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 1 hafta gecikmeli olarak yapıldı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında yapılan toplantıda, Japonya'da düzenlenen Kıtalararası Dünya Şampiyonası'nda birinci olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na beratları verildi. Kulüp başkanı Adnan Polat, beratlarını verdiği oyunculardan, bu başarının tekrarını istedi. Başkan Aktar, toplantıda yaptığı konuşmada, Seyrantepe'de yapımı devam eden stat inşaatını ziyaret ettiğini ve burada 650 kişinin çalıştığını söyledi. Toplantıda üyelerin önerisi üzerine, eski başkan Özhan Canaydın'a Divan Kurulu adına teşekkür mektubu gönderilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca Divan Kurulu üyesi olmaya hak kazanan 44 isime, gelecek ay berat verileceği duyuruldu.
  -BAŞKAN POLAT: ''SEZONU LİDER BİTİRİRİZ''-
  Başkan Adnan Polat, toplantıda yapımı devam eden Seyrantepe Stadı, tesisler ve cumartesi günü yapılacak genel kurul hakkında açıklamalarda bulundu. Hafta sonunda önce cumartesi günü olağanüstü kongre yapacaklarını, pazar günü de Beşiktaş ile karşılaşacaklarını vurgulayan Polat, ''Sezonu lider bitiririz diyorum'' ifadesini kullandı.
  Polat, divan kurulunda renkli bir gün yaşadıklarını belirterek, tekerlekli sandalye basketbol takımımızın buraya gelmesi çok güzel bir görüntüydü. Dünya şampiyonluğumuzu Galatasaray Lisesi'ne armağan ediyoruz'' dedi.
  Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş'nin birleşmesinin Galatasaray'ın bir numaralı gündemi olduğunu anlatan Adnan Polat, şöyle devam etti:
  ''Gelirleri ne kadar arttırsak arttıralım, tüm gelirimiz halka açık şirkete gelir olarak kaydediliyor, biz oradan kullanıyoruz. Yani gelirlerimiz bu şirkette dağıtılan temettülerle birlikte azalıyor. Bu konuda kredi alıp tam işi bitirirken, dünya tarihinin en büyük krizine girdik. Bu nedenle birleşme işini bir süre askıya almak zorunda kaldık. Kredi faizleri çok yükseldi.''
  Başkan Polat, gelecekteki gelirleri ekonomik tablolara yansıtmakla ilgili eleştirileri yanıtlayarak, ''Borçları borç olarak koyuyorsak, alacakları da alacak olarak koymalıyız. Bugüne kadar böyle oluyordu. Böyle olmayacaksa o zaman borç-alacak farkı söylemini ortadan kaldıralım'' diye konuştu.
  Galatasaray'ın kurdaki artış nedeniyle 31 milyon YTL fark gideri oluştuğunu açıklayan Adnan Polat, bu nedenle bütçe düzeltmesinin yapılacağı cumartesi günkü genel kurulu yapmak zorunda olduklarını söyledi.
  -''CİDDİ BİR DAR BOĞAZDAN GEÇİYORUZ''-
  Başkan Polat, ciddi bir dar boğazdan geçtiklerini dile getirerek, ''Galatasaray'ın ismini layık olduğu gibi yükseltmeye çalışıyoruz. Hem sportif açıdan rakiplerle hem de mali durumlarda sağlam durmak için mücadele ediyoruz'' dedi.
  Diğer rakiplerin mali tablolarını da iyi bildiğini anlatan Polat, ''İki şirketimizin birleşmesi halinde, diğer rakiplerimizden iyi durumda olacağız. Goldman Sacs anlaşmasıyla ilgili olarak içiniz rahat olsun, ben kendi şirketlerimde yapmayacağım uygulamayı burada yapmam, yaptırmam'' şeklinde konuştu.
  Başkan Polat, bu yıl bitmeden stadın işletme ve pazarlama firmasıyla sözleşmeleri imzalamış olacaklarını belirterek, stadın belirli bir süre ABD firması tarafından işletileceğini, pazarlamasının da uluslararası bir firma tarafından yapılacağını dile getirdi.
  Polat, geçtiğimiz günlerde yaşanan lodosun, Kalamış Tesisleri'nin kıyısını yerle bir ettiğini vurgulayarak, ''Burada çok kötü tahribat olmuş. Kıyı için 1 milyon YTL yatırım gerekiyor. Bu bizim planımızda yoktu, tabiat bize maalesef gaddar davrandı'' dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - lİder bİtİrİrİz Forum Tarih
8. sınıf inkılap çalışma milli mücadelenin lideri Mustafa Kemal cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Eylül 2017
Liderlerin toplumun üzerinde etkileri kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 4 Mayıs 2014
Atatürk'ün hangi özellikleri onu lider yapmıştır kısaca Atatürk Hakkında Herşey 22 Mart 2014
Mustafa Kemal'in askeri okullarda öğrenim görmesinin lider olmasındaki rolü Atatürk Hakkında Herşey 4 Mart 2014
Atatürk'ün hangi özellikleri onun dünya çapında bir lider olduğunun kanıtıdır Atatürk Hakkında Herşey 4 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş