Lösev ile ilgili bilgi verir misiniz ?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Gönül tarafından 25 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Gönül

  Gönül Üye

  Lösev ile ilgili bilgi verir misiniz ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lösev nedir ? Ne zaman kurulmuştur ? Lösev'in Tanıtımı Ve Benzeri Şeyleri Açıklar mısınız ?
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye


  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı


  LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye'nin her tarafında lösemili çocuklarımıza ve ailelerine ücretsiz hizmet veren kuruluştur.
  Kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan; Sosyal güvencesi olmayan veya lösemi gibi zor bir tedaviyi karşılayamayacak kadar yoksul olan binlerce lösemi hastası çocuğa tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri vermektedir.
  Ailelerine ise maddi yardımlar ve psikolojik destek sağlamaktadır.
  Her lösemi hastasının 3 yıl süren tıbbi tedavisi yaklaşık 250.000 TL'yi bulmaktadır.
  Buna karşın, LÖSEV'e kayıtlı ailelerden %87'si yoksul aile çocuklarıdır.
  %11'nin ise hiçbir geliri yoktur.
  Ekonomik güçlük çeken lösemili çocukların ailelerine kömür, giysi, gıda, temizlik malzemesi, oyuncak, kırtasiye, ev eşyası gibi yardımlarda bulunulmaktadır.
  500'e yakın çocuğa karşılıksız sağlık ve eğitim bursları verilmektedir.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı tamamen lösemili çocuk hastalara özel Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi "LÖSANTE"yi kurmuştur.
  Hastanede lösemi tedavisinde gerekli olan hijyenik ortamlar ve iyi beslenme koşulları sağlanmış olup ücretsiz tedavi hizmetleri verilmektedir.
  Yoğun tedavileri sebebiyle derslerine devam edemeyen çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını önlemek amacıyla "Lösemili Çocuklar Okulu'' açılmış, profesyonel ve gönüllü öğretmenler eşliğinde sürdürülen çalışmalarla çocuklarımızın yaşıtlarıyla aynı seviyede eğitim alabilmeleri amaçlanmıştır.
  Okul ve hastanede çocuklarının tedavisi sırasında güçsüz düşen anneler için ayrıca eğitim programları uygulanmakta ve psikolojik destekler sağlanmaktadır. Çocuklarının tedavisi için Ankara'ya giden ailelerimize ise "Lösemili Çocuklar Konağı"nda ücretsiz olarak konaklama imkanı sağlanmaktadır.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı lösemi hastalığını ülkemizde sorun olmaktan çıkarmak, hastalığın tanı ve tedavisindeki başarı oranını yükseltmek, lösemi hastalığına karşı toplum bilincini ve duyarlılığını artırmak, ülkemizdeki tüm lösemili çocuklara ulaşabilmek için Türkiye genelinde seminerler, kampanyalar düzenlemekte ve projeler yürütmektedir.
  Lösemili Çocuklar Kenti Projesi Vakfınca hazırlanmış ve yakın gelecekte hayata geçirmeye yönelik çalışmalar hız kazanmıştır.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı başarılı faaliyetleri sonucunda 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından "Özel Danışmanlık Statüsüne Sahip STK" akredite edilmiştir.


  LÖSEV tüm bu faaliyetlerini duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada lösemi tedavisinin başarı ile sonuçlanması ancak bireysel ve kurumsal desteklerle mümkün olabilmektedir.

  LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı
  Reşit Galip Cad. İlkadım Sk. No:14 GOP-ANKARA
   

 3. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Tarihçe

  Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV*), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

  24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'yi hizmete açmış olan Vakfımız; bugüne kadar binlerce lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, Türkiye'nin ilk LÖSEV - Lösemili Çocuklar Okulu'nu açmış, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Pediatrik Hematoloji Servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

  Bugün onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileyiz...
   

 4. Lösevi kim kurdu bilgi verirmisiniz lütfen
   

 5. bende lösevi öğrenmek istıyorum çook merak edıyorum.
   

 6. iyi değil ben ne tür hizmetler verdiği dedim :(((((
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Lösev ilgili bilgi Forum Tarih
LÖSEV'in çalışmaları ile ilgili düşünceleriniz nelerdir kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
LÖSEV kuruluş tarihi amaçları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 27 Ocak 2017
Lösev Kısaca Nedir, Lösev Ne Demektir Kısa Bilgi FrmArtuklu TatLı SöZLük 3 Ekim 2013
LÖSEV in Kurulmasının Amacı Konu Dışı Başlıklar 19 Ekim 2011
Sağlık sorunlarıyla ilgili bilgi almak isteyenler öncelikle kime başvurmalı kısaca Sağlık Merkezi Cumartesi 19:15

Bu Sayfayı Paylaş