Kuzey kore'nin füze fırlatması an meselesi

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda sebradılan21 tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kuzey kore'nin füze fırlatması an meselesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuzey Kore'nin fırlatma rampasına yerleştirdiği roketi henüz ateşlenmedi ama bu konudaki hararetli tartışmalar bazen sansasyon oluşturan haberlerle birlikte devam ediyor.


  Kuzey Kore'nin uzun menzilli roket kullanarak bir iletişim uydusu fırlatacağını duyurması başta Japonya, Güney Kore ve ABD olmak üzere uluslararası kamuoyunda yoğun bir şekilde tartışmaya açıldı.
  Söz konusu ülkeler Kuzey Kore'nin amacının uzun menzilli roket denemesi yapmak olduğunu öne sürerek, bu konudaki karşıt görüşlerini ortaya koydu. Bu arada Japon televizyon kanalı NHK, hükümet kaynaklarına dayandırdığını iddia ettiği haberinde Kuzey Kore'nin roketi fırlattığını duyurdu. Ancak Japon yetkililer haberin yayınlanmasından yaklaşık 5 dakika sonra açıklamada bulunarak, böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.
  Öte yandan Pyongyang'ın resmi haber ajansı,Kuzey Kore'nin iletişim uydusu taşıyan roketi fırlatmasına oldukça az bir zaman kaldığını bültenlerine taşıdı.
  ABD,] Japonya ve Güney Kore'nin, uzun menzilli balistik füze testi yapılacağı ve Alaska'yı vurabilecek kapasitede, nükleer başlık taşıyabilen Taepodong-2 tipi füzenin kullanılacağı iddiasıyla karşı çıkmasına rağmen Kuzey Kore'nin çok yakın bir sürede rampada hazır bulunan roketi fırlatması bekleniyor.


   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Nisan 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kuzey kore'nin füze Forum Tarih
Kuzey Kore'nin Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
Kuzey yarım kürede en uzun gece ve gündüz ne zaman yaşanır kısaca Eğitim Bilgileri 12 Şubat 2017
Kuzey Amerika'da yetişen pamuğun İngiltere ekonomisine katkıları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 7 Şubat 2017
Kuzey Doruk Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Çukurova Adana Tanıtımı 3 Aralık 2012
Kuzey Aday Dergisi Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Çukurova Adana Tanıtımı 3 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş