Kuzay Irak'a Hava Operasyonu

'Yurt İçi Haberler' forumunda mynq tarafından 6 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. mynq

  mynq Üye

  Kuzay Irak'a Hava Operasyonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genelkurmay Başkanlığı, Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen terörist gruba yönelik, bugün sabah saatlerinde Türk Hava Kuvvetleri'ne mensup savaş uçaklarınca, hava operasyonu düzenlendiğini bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Aktütün Jandarma Sınır Bölük Merkezi'ne teröristlerce düzenlenen saldırıya katılan PKK/KONGRA-GEL terör örgütü gruplarının takibine devam edildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

  “Bu kapsamda 05 Ekim 2008 gece yarısı Irak'ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde iki ayrı noktada tespit edilen teröristler ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alınmıştır. Yine aynı bölgede tespit edilen diğer bir terörist gruba yönelik olarak ise 06 Ekim 2008 günü sabah saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçaklarınca hava operasyonu icra edilmiştir. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üstlerine İcra edilen operasyonlarda, her zaman olduğu gibi sadece PKK/KONGRA-GEL terör örgütü hedef alınmış, sivil halk ve yerel unsurların olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir.

   

Bu Sayfayı Paylaş