Kuvvet komutanları ifade verecek

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kuvvet komutanları ifade verecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuvvet komutanları ifade verecek


  [​IMG]

  Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman cumartesi günü; darbe günlükleri sahibi olduğu ifade edilen Oramiral Özden Örnek'in ise daha geniş soruşturma için pazar günü ifade vermesi bekleniyor.

  Nokta Dergisi Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'e ait olduğu söylenen Darbe Günlükleri'ni yayınlamış ve büyük yankı uyandırmıştı. Ancak bu yayının ardından dergi basılarak Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş hakkında "iftira" ve "neşren hakaret" suçlaması ile dava açıldı.

  Yargı sürecinin sonunda Alper Görmüş, üzerine atılı suçlamalardan beraat etti. Bu süreçte söz konusu günlüklerin Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in bilgisayarından çıktığı da resmiyet kazanmış oldu. Söz konusu günlüklerde, komutanlardan destek bulunamadığı için başarısız olan darbe girişimleri "Ayışığı", "Yakamoz", "Sarıkız" ve "Eldiven" yer alıyordu.

  Günlüklere göre bir başka darbe girişimi de "Ayışığı" ismini taşıyordu. Bu darbe girişimi de Ergenekon operasyonuyla tutuklanan Emekli Orgeneral Şener Eruygur tarafından planlanmıştı.

  Nokta Dergisi tarafından yayınlanan darbe günlükleri bu sefer Taraf Gazetesi tarafından yayınlanmaya başladı. Gazetenin eki olarak verilen günlüklerde, dönemin kuvvet komutanları arasındaki konuşmalar ve darbe planları detaylı olarak yer alıyor.

  Darbe Günlükleri İndirmek için Tıklayın


  Samanyolu Haber
   

Bu Sayfayı Paylaş