Kutu Gibi Evler Saray Yavrusuna Dönebilir!

'Dekorasyon' forumunda NeslisH tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kutu Gibi Evler Saray Yavrusuna Dönebilir! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Kutu Gibi Evler Saray Yavrusuna Dönebilir!  Eviniz küçük olabilir. Önemli olan alandan kazanmak ve var olan mekanı fonksiyonel hale getirmek. Örneğin diyagonal döşenmiş karolar banyoyu, aynalar her mekanı geniş gösterir..

  HER ŞEY ORADA OLSUN

  Sizin için önemli olan ufak aksesuvarlarla evinize kişilik katabilirsiniz. Buradaki önemli nokta ise; sayı olarak çok abartmadan, birkaç değerli aksesuvarın dönüşümlü olarak yerini değiştirmektir. Ayrıca bol çekmeceli küçük bir dolap da dağınıklığınızı toparlamanıza yardımcı olacaktır.

  İKİ FONKSİYONU BİRLEŞTİRİN!

  Yaşam alanınız küçükse, mevcut hacimden maksimum fayda sağlayacak şekilde hareket etmeniz gerekir. Bazalı yataklar, yatak olarak da kullanılabilecek kanepeler, sehpa fonksiyonunu da yükleyebileceğiniz bir yemek masası işinizi kolaylaştırabilir. Mekanları birbirinden ayırırken tül perdeler ve iki tarafı da kullanılabilecek raf sistemlerini tercih edebilirsiniz.

  BİR MASA HER ŞEYE YETER!

  Evinizde büyükçe bir orta sehpanız varsa, onu bir yemek masası ve hatta dostlarınızı ağırlayacağınız bir partide kokteyl masası olarak kullanabilirsiniz. Bir duvarınızı raflara ayırarak buraya dekoratif objeler yerleştirebilir, fazlalıkları kutularda saklayabilirsiniz. Biraz genişçe bir masayı hem çalışma masası hem de boşluklarında size ilham veren objeler sergilediğiniz bir alan olarak kullanabilirsiniz.

  AZ VE ÖZ EŞYA

  Küçük mekanlarda çarpıcı bir eşya ile dikkati bir noktaya çekebilirsiniz. Köşeye koyduğunuz yuvarlak bir masa ya da büyük bir tablo ile mekanı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Buradaki kilit nokta; eşyanın tarzı değil mekanla oranıdır. Küçük bir mekan için küçük ve çok miktarda eşya yerine, az sayıda ve büyük ebatta mobilya seçerek mekana daha ferah bir görüntü kazandırabilirsiniz.

  AYDINLATMA

  Küçük bir mekan için en önemli şey ışıktır. Endirekt aydınlatmalar, mekanı olduğundan daha ferah gösterir. Ek aydınlatma kullanmadan bir masa lambası ya da lambaderler ile çok ışık elde edilebilir. Duvarda gizlenmiş halojen lambalar kullanılabilir.

  KÜÇÜK BANYOLARA KAROLARLA ÇÖZÜM

  Olduğundan büyük göstermek istediğiniz mekanlarda mümkün olduğunca açık ve birbiriyle uyumlu renkler kullanın. Özelikle banyo gibi mekanlarda karoların diyagonal döşenmesi, mekanda genişlik hissi yaratacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kutu Gibi Evler Forum Tarih
Pet Şişeden Elma Gibi Kutu Yapımı El Sanatları 1 Eylül 2010
Kutupta Yaz Gibi Akor Baha Müzik Türleri ve Enstrümanları 26 Şubat 2010
"Sevim'i oynamak vites kutusu parçalamak gibi" Magazin Haberleri 12 Ocak 2010
Kütüphanelerin kuruluş amacı kütüphanelerden kimler faydalanabilir kısaca Kitap, Resim ve Dergi 28 Ocak 2017
Kütüphaneler Haftası hikaye öykü örneği Masallar-Hikayeler-Destanlar 23 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş