Kuru ya da kurumaya eğilimli ciltler

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kuru ya da kurumaya eğilimli ciltler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuru ya da kurumaya eğilimli ciltler


  Bazı insanların ciltleri kurudur, çünkü yağ bezlerinin salgılaması azdır. Ama bunun yanısıra kaloriferli evlerdeki hava**nın kuruluğu, uzun süre güneş ışınları altında kalmak, denizin tuzlu suyunu yıkamamak, yüzü çok sık olarak sabunla yıkamak, fazla alkollü temizleyiciler ve losyonlar kulanmak gibi etkenler de deriyi kurutucu bir rol oynarlar. Yıkanmanın deriyi nemlendireceği için kurumaya karşı iyi geldiği sanılır. Oysa bilmek gerekirki bu ancak yüze geçici bir nemlilik verir, gerçekte ise deriyi daha çok kurutur. En doğrusu sabahları yüzü ve boynu asitsiz ve yumuşak bir tonik losyonla silmek, hemen arkasından da bir temizlik kağıdıyla nemini almaktır. “Gündüz kremi” denilen ve nemlenedirici, besleyici, yumaşatıcı kremler vardır. Bu kremler görevi cildin yenilenmesini kuru-ciltlerkolaylaştırmak, cildi beslemektir.Makyaj yapılsa da yapılmasa da kullanmak yararlı olur. Daha çok yanaklara, göz kenarlarına,alna ve çenenin boyun kısımlarına sürmek gerekir.

  Gece yatmadan önce de yine kuru ciltler için hazırlanmış bir besleyici krem sürmek yerinde olur. Hiç değilse ayda bir kez gece kremini bütün yüzü bir kalıp ya da maske gibi kaplayacak biçimde ve kalın bir tabaka halinde sürmek ve yirmi dakika kadar bir süre bu halde kalmak faydalı olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kuru kurumaya eğilimli Forum Tarih
Türkiyede Kurumaya Başlayan Göller Hangileridir? Ülkeler Coğrafyası 26 Aralık 2010
Devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları kısaca Konu Dışı Başlıklar 12 Ekim 2017
Friglerin kuruldukları yer ile ekonomik faaliyetleri arasında nasıl bir bağlantı vardır kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2017
7. sınıf sosyal sayfa 63 Kuruluştan Çöküşe cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 25 Eylül 2017
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş