KURU SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER Kepek olusumu nedir

'Güzellik & Bakım' forumunda UquR tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  KURU SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER Kepek olusumu nedir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KURU SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER Kepek olusumu nedir

  Kuruluk

  Sebumun yetersiz salgılanması gibi iç etkenler veya perma, boya, sıcak kurutma, uzun süreli güneşlenme gibi dış etkenler saçlarda kuruluğa yol açar. Bu duruma gidermenin yolu besleyici bir program uygulamaktır.

  Ne yapmalı?

  Eğer saçınız çok yıpranmışsa ( güneş sonrası gibi ) şampuandan önce besleyici bir ürün uygulayın. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak, uyguladığınız üründe önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Şampuan öncesi uyguladığınız bu bakımın avantajı, saçı daha sonraki bakımlara hazır hale getirmektir.
  Daha sonra, saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile saçınızı yıkayın.
  Kuru saçlar onlarla ilgilenmenize bayılır; şampuan sonrası saç kremi uygulamakta tereddüt etmeyin. Kreminizi durulama gerektirmeyen ürünler arasından da seçebilirsiniz. Bu tip ürünlerin avantajı diğer yıkamaya dek saçı dış etkenlere karşı korumasıdır.
  Haftada bir kez, kuru saçlar için hazırlanmış besleyici bir maske uygulayın.
  Saçınızı çok sıcak kurutmayın. Eğer güneşleniyorsanız, şapka veya bandana kullanın ya da güneşten koruyucu bir ürün uygulayın.
  Saçınızı hiç bir zaman sert bir şekilde fırçalamayın. Kuru saçlar kırılmaya çok meyillidir. Fırçalamadan önce saçınızın kolay taranmasını sağlayacak ürünler kullanmaktan çekinmeyin. Saç fırçanızı ise yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin. Saçın doğal korunmasını köklerdeki sebum salgısı sağlar. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın böylece sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz.
  Kuru saçlarda saç uçlarında çatallaşmalar yani kırıklar çok sık görülür. Saç uçları köklere göre daha hassas ve kırılgandır. Onları düzenli olarak kestirin

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - KURU SAÇLAR İÇİN Forum Tarih
Kuru Saçlar İçin Bitkisel Bakım Güzellik & Bakım 5 Haziran 2011
Parlak ve kepeksiz saçlar için ısırganotu kürü Güzellik & Bakım 11 Temmuz 2009
saçlarınız için mükemmel karışım kürü Güzellik & Bakım 23 Şubat 2009
Kuru Saçların Bakımı Nasıl Yapılır Güzellik & Bakım 11 Ocak 2012
Tabancayla saçlarınızı kurutun Ev Teknolojileri 6 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş