Kurtlar Vadisi oyunu internette tıklanma rekoru kırıyor

'Oyun Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kurtlar Vadisi oyunu internette tıklanma rekoru kırıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kurtlar Vadisi oyunu internette tıklanma rekoru kırıyor


  Yayınlandığı ilk günden bu yana milyonları ekran başına kilitleyen Kurtlar Vadisi oyunu internette tıklanma rekoru kırıyor.

  [​IMG]

  Bir televizyon kanalında yeni bölümleri yayımlanmaya başlanan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin, bir internet sitesince hazırlanan bilgisayar oyunu, ilgi görüyor.

  Star TV'de her hafta perşembe günleri gösterime giren ve konusu ve işleniş biçimi açısından Türkiye'nin gündeminden düşmeyen “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin bilgisayar oyunu da ilgi çekiyor.

  Bir internet sitesinin “en çok oynananı” haline gelen bu oyun, savaş oyunları sıralamasında birinci sırada yer alıyor. Bugün itibariyle 1 milyonu aşkın kişinin oynadığı oyunun rağbet görmeye devam etmesi halinde ikinci bölümü de hazırlanacak.

  İnternet sitesinin Yöneticisi Semih Kırgel, yaptığı açıklamada, ekip olarak, sitelerinde Türkiye'deki güncel ve tutulan konularla ilgili oyunları yayınlamayı amaçladıklarını bildirdi. Hem güncel olması hem de binlerce hayranı bulunması dolayısıyla Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin oyununu yapmaya karar verdiklerini belirten Kırgel, “Bu kadar hayranı olan bir dizinin internette oyununun olup olmadığını araştırdık ve olmadığını gördük. Bunun üzerine oyunun bize dönüşünün yüksek olacağını düşünerek bunu yapmaya karar verdik” diye konuştu.

  OYUNCU, POLAT ALEMDAR KARAKTERİNE BÜRÜNÜYOR

  Kırgel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısa bir süre önce sitemizde yayınladığımız oyun, vatandaşlarımız tarafından en çok oynanan oyun haline geldi. Oyunumuz kendi sitemizde kısa sürede 'Top 10' listesinde ikinci, Savaş Oyunları kategorisinde ise birinci oldu.”

  İlk bölümde dizi karakterleri, Polat Alemdar, Güllü Erhan, Abdülhey ve Memati Baş'ın rol aldığını vurgulayan Kırgel, “Oyun, Polat Alemdar'ın ofisine yapılan ani bir baskınla başlıyor. Baskın sonucunda Güllü Erhan kaçırılıyor. Oyuncu olarak vatandaşlar Polat Alemdar karakterinde rol alıyor ve baskın yapanlarla zorlu bir çatışma içine giriyor. Hatta oyunun bir sahnesinde vatandaşlarımız Memati Baş rolünde de oynayarak Polat Alemdar'ı baskıncılara karşı koruyor.”

  Kırgel, “Oyunun rağbet görmeye devam etmesi halinde ikincisi hazırlayacağız. İkinci bölümde de Güllü Erhan'ın kurtarılması konusu ele alınacak. Güllü Erhan'ı, İskender Büyük mü yoksa Cevat Akarsu mu kaçırdı? bunu hep birlikte göreceğiz” dedi.

  Oyunun, konusu ve kurgusuyla orijinal diziyi birebir yansıttığını, Kurtlar Vadisi Pusu oyununda da dizideki gibi '7 Yaş ve Üzeri İçin' uyarısının bulunduğunu belirten Kırgel, şunları söyledi: “Flash oyunlarda genelde en büyük zamanı grafikerlerin çizimleri almaktadır. Kurtlar Vadisi Pusu oyunundaki karakterleri vektörel olarak çizmek, asıllarına uygun bir görüntü çıkarmak bizi oldukça zorladı. Özellikle Polat Alemdar karakterini çizerken çok zorlandık. Karakterin yanında oyunun konusunun geçtiği Polat Alemdar'ın ofisini çizmek de zamanımızı aldı. Çünkü ofisteki detaylara önem verdik.” Kırgel, oyunun 3 ana bölümden ve toplam 6 kısımdan oluştuğunu sözlerine ekledi.

  Daha önce bu gibi benzer oyunlara karşı hukuki takip başlatan Pana Film, bu Flash oyunla ilgili hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada bu oyunla herhangi bir bağlantılarının bulunmadığını belirtti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kurtlar Vadisi oyunu Forum Tarih
Kurtlar Vadisi Flüt Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 9 Haziran 2011
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi 128.Bölüm Fragmanı Diğer Yerli Diziler 29 Mayıs 2011
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi 127.Bölüm Fragmanı İzle Diğer Yerli Diziler 23 Mayıs 2011
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi 126.Bölüm Fragmanı İzle Diğer Yerli Diziler 11 Mayıs 2011
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi 125.Bölüm Fragmanı İzle Diğer Yerli Diziler 5 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş