Kurtdere İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 11 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kurtdere İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kurtdere İlköğretim Okulu Hakkında - Kurtdere İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kurtdere İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kurtdere İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Kurtdere İlköğretim Okulu Tekirdağ Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kurtdere İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kurtdere İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kurtdere İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kurtdere İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / SARAY
  Adı: KURTDERE İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: KURTDERE KÖYÜ
  Telefon Numarası: 2827979116


  Köyümüzde eğitim öğretim 1939 yılında eski caminin ikinci katında Eğitmen İzzet ELBELİ ile başlar. Üç sınıflı eğitim öğretim 1949 yılına kadar devam eder. KEPİRTEPE KÖY ENSTİTÜSÜ mezunu Recep ELBELİ köyümüze atanınca beş sınıflı eğitime geçilir. Okulumuz ilk mezunlarını 1953 yılında verir. Eski İlkokul binasının yapımına 1944 yılında başlanır,1955 yılında tamamlanır. İki derslikten biri işlik olarak kullanılır. Daha sonra iki derslik de kullanılır. 1967 yılında ek derslik yapılır. Üç derslikli okul 1973 yılında dört derslikli hale getirilir.

  1992 yılında taşımacılık sistemine geçilmesiyle birlikte; SİNANLI, SERVİ, BAHÇEDERE köylerindeki okul öğrencileri köyümüze taşınmaya başlandı.

  Bu günkü ilköğretim okul binamızın 1996 yılında temeli atılarak yapımına başlanır. Yeni binamız kaloriferli, sekiz derslikli olup bünyesinde Prof. Dr. Taner KARAHASANOĞLU tarafından yaptırılmış bir kütüphane, Fuat CENGİZ tarafından oğlu merhum Fahri CENGİZ adına yaptırılmış bir fen bilgisi laboratuarı; ayrıca bir mutfak ve yemekhane, çok amaçlı salon,bir Bilişim Sınıfı ve bir de anasınıfı vardır.Bu eğitim binamız 1999 yılında eğitim öğretime açılmıştır.2000-2001 eğitim öğretim yılında sekiz yıllık eğitim öğretime geçildi. Aynı yıl bir de anasınıfı açıldı.Okulumuz halen eğitim öğretime başarıyla devam etmektedir.

  [​IMG]

  Detaylı Bilgi için Tıklayınız

  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kurtdere İlköğretim Okulu Forum Tarih
Kurtdereli Mehmet Pehlivan İlköğretim Okulu Bilgileri Balıkesir Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Haziran 2012
Kurtdereli Mehmet İlköğretim Okulu İstanbul Bağcılar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Kurtderesi İlköğretim Okulu Karaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2010
Kurtderesi Köyü Hakkında Bilgi Merkez Karaman Karaman Tanıtımı 25 Ocak 2011
Başkurtdere Köyü Hakkında Bilgi Ilıca Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş