Kurnaz tilki fena halde çuvalladı(:

'Diğer Hayvanlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kurnaz tilki fena halde çuvalladı(: konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Tilkinin kurnazlığı bu kez işe yaramadı. Bazılarının başına da garip ve talihsiz olaylar gelebiliyor.  Görevlilerin Fizzle adını verdiği yavru tilki de talihsizleden bir tanesi. Fizzle çok uzun zamandır aç kalmış olacak ki bir kavanozda bulunan yiyeceği alabilmek için kafasını kavanoza sokmuş ancak kafasını çıkartmayı başaramamış ve kafası kavanozda takılı kalmış.

  İngiltere Essex'teki bahçesinde tilkiciği o halde gören bir mahalle sakini de hemen vahşi doğa uzmanlarını çağırmış. Yavruyu o halden ancak uzmanlar kurtarabilmiş. Görevlilerden Susan Briggs,"Kurtarmayı başardık, fakat kafası biraz yara aldı.

  Yüzüne biraz soğuk su sıktık ve kendine geldikten sonra onu ormana ailesinin yanına bıraktık" derken görevlilerden Klare Kennett de; "Ona ulaştığımzda çok acı çekiyordu, bir tilki için böylesi bir durumda kalmak da çok acılı olmalı. Ona zarar vermeden kafasını çıkarmak için 20 dakika uğraştık. Sanırım 8 ya da 10 haftalık, aslında ailesinin gözetiminde olması gerekir ama herhalde merakından onların yanından kaçmış."

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş