Kuran-ı Kerim Sevgisi

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kuran-ı Kerim Sevgisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Ramazan ayının manevi atmosferinden istifade etmek isteyen vatandaşlar Kur'an-ı Kerim'e yönelince satışlar yüzde 15 arttı.

  Geçen yıla göre fiyatlarında değişiklik gözlenmeyen Kur'an-ı Kerim'ler, 10 YTL ile 80 YTL arasında satışa sunuluyor. Kur'an-ı Kerim okumayı bilmeyen vatandaşlar ise daha çok hatim setlerini tercih ediyor.

  Satışlarında canlılık gözlenen setlerin fiyatı 30 YTL ile 40 YTL arasında değişiyor. Medrese Kitap ile Dini Yayınlar Toptan ve Perakende Satış Yeri sahibi Ahmet Rıza Erkan, Kur'an-ı Kerim ve hatim setlerinin haricinde mukabeleler için yasin-i şerifler, tesbihler, dini kitaplar, ilmihaller, cübbeler ve kokulu seccade satışlarının da arttığını belirtiyor.

  Satışlardaki canlanmanın yaklaşık bir hafta önce başladığını dile getiren Erkan, bu hareketliliği Ramazan'ın bereketi olarak yorumladıklarını söylüyor.

  İlerleyen günlerde daha çok ürün satacaklarına inandıklarını vurgulayan Ali Rıza Erkan, "Geçen sene 100'e yakın Kur'anı Kerim satmıştık. Şimdi ise 115, 120 civarında. Bu sayının artmasını bekliyoruz. Fiyatlarımız ise geçen yılki fiyatların aynısı. Zam yapmadık." dedi.

  HURMA ZAMLANDI
  İftar sofralarının vazgeçilmez meyvesi hurma ise geçen yıla zamlanmış durumda. Geçen yıl kilosu 5 YTL'ye satılan Tunus hurması 7.5 YKR'ye, kilosu 3 YTL'ye satılan Kabe hurması 3.5 YTL'ye, kilosu 10 YTL olan Medine hurmasının fiyatı ise 15 YTL'ye çıktı. ıÜü1 YTL olan küçük boy paket hurmalar ise 1,25 YTL'den satılıyor.

  Vatandaşlar ise alışverişlerde fiyatların yüksek oluşundan yakındı. Özellikle hurma fiyatlarını pahalı bulan vatandaşlar, fiyatların düşmesini bekliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kuran Kerim Sevgisi Forum Tarih
Kuranı Kerim'e olan sevgi ve saygımızı hangi davranışlarla gösteririz kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri Cumartesi 19:13
Kuranı Kerim'in akla verdiği önem nedir kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017
Kuranı Kerim hangi ayda indirildi? Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 6 Aralık 2016
Kuranı Kerim okumak Allah ile iletişimimizi nasıl etkiler kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 17 Kasım 2015
Kuran'ı Kerim'in gönderilme amacı nedir Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 17 Şubat 2015

Bu Sayfayı Paylaş