Kuranı Kerim okumak Allah ile iletişimimizi nasıl etkiler kısaca

'Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri' forumunda SeLeN tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kuranı Kerim okumak Allah ile iletişimimizi nasıl etkiler kısaca konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuranı Kerim okumak Allah ile iletişimimizi nasıl etkilemektedir kısaca bilgi,

  İslamiyet dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerimdir. Allah, kuran ayetlerini peygamberlere indirerek kullara olan emir ve yasaklarını yani kulların yapmaması gereken hususları (yasakları), İslam dini kapsamında yapmaları gereken hususları (emirleri) bildirmiştir ve zamanla bu ayetler bir araya getirilerek kitap haline getirilmiştir.

  Kur’an-ı Kerim’î okumak tüm Müslümanların görevidir. Çünkü Allah’ın bize emrettiklerini, biz kullarından istediklerini ancak bu kutsal kitabımız sayesinde öğrenebiliriz.

  Allah, Kuranı biz kullarına yol göstermek için, bizim örnek ve doğru birer kul olmamız için bize yol gösterici olarak göndermiştir ve hayatımızı da bu kutsal kitapta yer alan hususlara göre şekillendirmemizi emretmiştir.

  Kur’an-ı Kerim okumak tüm bu nedenlerden dolayı Allah ile iletişim kurmamızı sağlar ve Allah, bizden istediklerini bize Kur’an-ı Kerim sayesinde iletir ve böylece biz de bu hususları öğrenmiş oluruz. Bu nedenle de Allah ile iletişim kurmamız da Kur’an-ı Kerim oldukça önemli bir vasıtadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş