Kuralına Göre Giyinin!

'Populer markalar & Moda' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kuralına Göre Giyinin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuralına Göre Giyinin!


  Modaya uygun, şık ve ilgi çekici giyinmek için yeni kıyafetler ve ayakkabılar satın alıyoruz. Her birinin üzerimizde nasıl göründüğüne önem veriyoruz. Peki ya iç çamaşırlarınızı seçerken gereken özeni gösteriyor musunuz?
  Kuralına Göre Giyinin!
  [​IMG]

  İç giyim ürünlerini satın alınırken beden ölçünüze ve vücut tipinize uygun seçimler yapmadığınızda hem estetik hem de sağlık açısından sorunlar yaşayabilirsiniz.
  Sizin için en doğru iç çamaşırını seçebilmeniz için püf noktalarına yakından bakın, hem iç hem de dış güzelliğinizle göz kamaştırın!
  Sütyen arkadan ve önden bakıldığında aynı hizada durmalıdır. Ön tarafı kavisli, arkası yukarı doğru çıkmış görünüyorsa sütyeninizin ölçüsü küçüktür veya askısı yukarı doğru fazla çekilmiştir. Bu şekilde kullanılan sütyenler sırt ağrılarına neden olabilir.
  Göğsünüz kullandığınız sütyenin içini tamamen doldurmalıdır. Sütyenin içinde boşluk kalmamalı ya da kenarlarından dışarı doğru taşmamalıdır. Dolgulu ya da bir küçük beden sütyen kullanarak içinde boşluk kalmadan göğüslerinizi koruyabilirsiniz. Dışarı taşma varsa daha büyük bedende sütyen kullanamalısınız. Doğru tercihi yapmazsanız göğüslerinizde sarkamaya neden olabilir.
  Dolgulu sütyenin baleni teninize batıyor ve rahatsızlık hissi veriyorsa küçük bedende sütyen kullanıyorsunuzdur. Kendi beden ölçünüze uygun sütyen kullanmaya dikkat edin.
  Sütyenler zamanla esnekleşir ve göğsünüzü muhafaza edemez. Bu nedenle 6 ayda bir mutlaka yeni bir sütyen alıp kullanmaya başlayın.
  İç Çamaşırı Bakımının Kuralları
  Sevdiğiniz iç çamaşırlarını uzun süre kullanmak ve sağlığınıza zarar vermesini önlemek için bakım yaparken dikkat etmeniz gereken kurallar.
  İç çamaşırı direk teninize temas edeceği için kaliteli kumaştan yapılmış olmasına özen gösterin.Sadece penye kumaştan yapılmış iç çamaşırlarınızı ütüleyin.
  Sütyenlerinizin şeklinin bozulmaması için elinizde ılık suyla ya da sütyenler için özel üretilmiş torbalarda çamaşır makinesinde yıkayın.
  İç çamaşırlarınızı mutlaka üzerindeki yıkama talimatına göre yıkayın.
  Yıpranmış iç çamaşırlarını giymeyin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kuralına Göre Giyinin Forum Tarih
Yerel yönetimlerin temel görevleri nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel yönetim birimleri halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hangi görevleri yaparlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017
Okuldaki müzik kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki kızılay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş