Kurşun Ve Kalem - Metin Eroğlu

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kurşun Ve Kalem - Metin Eroğlu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Metin Eroğlu Kurşun Ve Kalem kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi


  Kurşun Ve Kalem

  Metin Eroğlu
  · Paraf Yayınları
  · Basım Tarihi : 05 - 2010
  · ISBN : 9786055539122
  · Sayfa Sayısı : 396
  · Etiket Fiyatı : 18.00 TL


  Kitap hakkında

  “Kalem, dürüst ve namuslu ellerde cesaretle kullanılınca adalet terazisi; menfaatçi, tetikçi ve karalamaya yönelik düşüncenin elinde ise tahrip gücü yüksek, ölüm saçan bir silahtır. Gerek toplumların gerekse medyanın, işini cesurca yapan adalet terazilerine ihtiyacı vardır. Çünkü insanları doğru bilgilendirme uğruna canını hiçe sayan, dürüst ve namuslu gazeteciler, her zaman menfaat düşkünü, yalaka, yandaş ve tetikçilerin önünde aşılmaz bir set oluşturmuştur, oluşturmaya da devam edecektir. Metin Eroğlu, kendi anılarından kaleme aldığı “Kurşun & Kalem” isimli bu kitapta, bir gazetecinin toplumu doğru bilgilendirmek uğruna kendi canını nasıl hiçe saydığını, ölümü pahasına nasıl görev yaptığını, bu mesleğin cesaret isteyen, zor, tehlikeli, onurlu ve bir o kadar da insani bir meslek olduğunu gözler önüne sermiştir.”
  Uğur DÜNDAR - Gazeteci

  “Gazeteciliğin değişmez temel ilkeleri, dürüstlük ve cesarettir. Birinde rüşvet, diğerinde ölüm tehdidi vardır. Her ikisi de bu mesleği seçenleri bekleyen en büyük tehlikelerdir. Kalemini çıkar amaçlı kullanıp topluma ihanet edenler ile tehditlere boyun eğip doğruları yazamayanlar, gazeteci değil, olsa olsa tetikçi olurlar. Güneş Gazetesi yıllarından tanıdığım Metin Eroğlu, şoför pasaportu kullanarak gittiği İran-Irak Savaşı'nda cesaretini kanıtlamış, iyi ve yürekli bir gazetecidir. Ustamız Sedat Simavi'nin koyduğu ‘Mecbur kalırsan kalemi kır ama sakın satma' ilkesine tam bir sadakatle bağlı kalarak mesleğini sürdürmüştür. Bu kitapta anlatılan, anılar cesaret ve onur mücadelesinin en güzel kanıtıdır.”
  Tufan TÜRENÇ - Gazeteci

  “Meslek ilkelerine bağlı, doğru dürüst gazetecilik yapmak isteyenlerin karşısına iki engel çıkabilir. Birincisi; baskı, tehdit, hapis ve öldürmeye varan saldırılar. İkincisi ise, önüne serilen şan şöhret ve servet… Birincisine göğüs geren, ikincisini elinin tersiyle itebilen gazeteci, dünyanın en erdemli mesleklerinden birini yapmış olur. Metin Eroğlu, meslek hayatı boyunca bunu başardığının en güzel örneklerini bu kitaptaki anıları ile ispatlamıştır.”
  Nail GÜRELİ - Gazeteci

  “Kısa bir süre önce ‘ASPARAGAS' adı altında yayınladığı kitabıyla gazetecilerin yarasına neşter vurup, yaşadığı olayları kaleme alan gözü pek gazeteci Metin Eroğlu, bu kez bizzat yaşadığı olayları akıcı üslubuyla kaleme almış. Metin Eroğlu karşılaştığı olayları o kadar güzel dile getirmiş ki bana göre genç meslektaşları için bir ders kitabı niteliği taşıyor. Meslekte geçmişini çok iyi bildiğim ve her zaman birlikte çalışmaktan gurur duyduğum sevgili Metin Eroğlu'na çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.”
  Suavi KAPTAN - Gazeteci

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kurşun Kalem Metin Forum Tarih
Kurşun Kalem'in Tarihçesi Konu Dışı Başlıklar 6 Mayıs 2011
Kurşun Kalemi kim İcat Etti? Bilim & Teknoloji 4 Mart 2011
Kurşunkalem Yazıları - Ahmet Turan Alkan Kitap, Resim ve Dergi 15 Nisan 2010
Böyle Kurşun Kalemleriniz Oldu Mu? Hobiler Ve Videolar 5 Şubat 2010
Renkli Kurşun Kalemlerle Güzel Fotoğraflar Diğer Resimler 15 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş