Kumrular Zamanı (İrem Yerlikaya) Özeti, ve Karakterleri

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Fatma tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Kumrular Zamanı (İrem Yerlikaya) Özeti, ve Karakterleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  232 sayfa, 2. hamur, ISBN: 978-605-4034-73-4; Boyut: 12,5x19,5 cm; Baskı Tarihi: Kasım 2008
  Özgün Dili: Türkçe


  "Sınanmış ve eskitilmemiş sevgilerin paylaşımcıları ile gün gelip de yollarımız bir kez daha kesiştiğinde, bir "merhaba"dan öteye gidebilecek cesareti gösterip kucaklayabilmek onları, geçmişin bize sunduğu bir hediye gibidir."

  "Üzüntüleriniz ve gözyaşlarınız, soğuk ve uzun kışlar gibi geçse de içgüdüsel bir sezgiyle yüzünüzü başka bir yöne çevirdiğinizde, orada birkaç saniyeliğine gördüğünüz parıltılar, mevsiminizi mis kokulu, pembe ve beyaz çiçeklerin dallara serpiştiği, cıvıltılı bir bahar sabahına dönüştürebilir aniden.
  Sevgi, bir sihirdir Tek başınayken bile çoğalıp, küllerinden yeniden doğabilir. Öz be öz kendi hayal gücünüzün ürünü olsa bile…"

  "Her sevgi beraberinde teslimiyeti getiriyor, alışkanlıklara dair… Alışkanlıklarsa beraberinde korkuları getiriyor, ayrılıklara dair… Ve her ayrılık beraberinde yepyeni umutlar getiriyor, kavuşmalara dair…Kavuşmaların özlemi ile bağlanıyor insan hayata… Geriye özlemeyi sevmekten başka çare kalmıyor…"

  "Açık denizler, her daim bir başka kara parçasına ulaşma umudunu barındırır içinde... Öte yandan kıta sahanlığı alabildiğine geniş kıyı ülkelerinin limanlarından demir alan bir gemideki firari, her şeye rağmen halen kendi kara sularında seyretmektedir. Ta ki sınır dışı edilene dek…"

  "Karşılaştığımız bir güzelliği resmetmek ya da herhangi bir yolla ifade edebilmek için onda gördüklerimizi alıp, kendi tezgahımızda şekillendirmek gerekir. Görünmeyeni, kimse koyamaz cebine ondan harikalar yaratmak için. Göremedikleri olabilir bir heykeltraşın, ama görünen bir yanılsama olamaz.
  Şekillendirmek, yalnızca var olanın üzerine en çok yakışan takılarla onu süslemek gibidir. Demem o ki en kötü ihtimalle takılar biraz fazla ihtişamlı kaçabilir"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kumrular Zamanı (İrem Forum Tarih
Kumrular Zamanı-İrem Yerlikaya Kitap, Resim ve Dergi 5 Şubat 2009
Çifte kumrular nedir - Çifte kumrular deyimi anlamı Atasözleri & Deyimler 25 Ocak 2011
Kumrular Köyü Babaeski Kırklareli Kırklareli Tanıtımı 9 Mayıs 2010
Preveze deniz davaşı kimin zamanında yapıldı önemi nedir kısaca Tarihi Bilgiler 10 Şubat 2017
Zamanı niçin verimli kullanmalıyız? Sorular ve Cevaplar 2 Kasım 2015

Bu Sayfayı Paylaş