Kullanıcı hesaplarını gizlemek

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Siraç tarafından 19 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kullanıcı hesaplarını gizlemek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kullanıcı hesaplarını gizlemek

  Çoğu evde PC'ler birden fazla kişi tarafından kullanılıyor. Yönetici haklarına sahip olan kullanıcı hesaplarını evdeki meraklı çocuklardan gizlemek istiyorsunuz. Üstelik kullanıcılara ulaşmak çok kolay ve Windows başlangıç sayfası bile bunu gösteriyor.

  [​IMG]
  Sihirli Ayar: "UserList" kayıt anahtarını kullanarak başlangıç sayfasında sadece istediğiniz kullanıcıların hesap isimlerinin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

  Başlangıç sayfasında istediğiniz hesapları gizleyebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirebilmek için sisteme yönetici haklarıyla giriş yapın. Ardından kayıt defterini açın. "HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Current Version\Winlogo\SpecialAccounts\User List" anahtarını bulun. Sağ taraftaki pencerenin boş kısmında farenizin sağ tuşuna tıklayarak "Yeni | DWORD Değeri" veya "Yeni | DWORD Değeri (32-Bit)"i içerik menüsünden bularak seçin. Burada Windows başlangıç sayfasında gizlemek istediğiniz kullanıcı adıyla aynı bir değer oluşturun. Oluşturmuş olduğunuz girdiye çift tıklayarak değerini "0" olarak atayın.

  Ardından Kayıt defterini kapatın. Sistemi yeniden başlattığınızda, istediğiniz kullanıcı adının gizlenmiş olduğunu göreceksiniz. Her ne kadar kullanıcı hesabının adını başlangıç ekranından gizlemiş olsak bile, bu kullanıcıyla sisteme giriş yapmanız mümkün. [Ctrl]+[Alt]+[Del] tuşlarına eski sürümlerde olduğu gibi Windows - Login diyalog penceresi açılana kadar basılı tutun. İlgili kısma kullanıcı hesabının adını ve şifresini girdikten sonra "Enter" tuşuna basmak yeterli olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kullanıcı hesaplarını gizlemek Forum Tarih
Facebook kullanıcı hesaplarını temizleyecek! İnternet ve Network 4 Ekim 2009
Kullanıcı hesaplarınız arasında dosya erişimi Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 22 Şubat 2009
Bilgisayarın Kullanıcı Adını Öğrenmek Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 30 Ekim 2012
Bilgisayarın Kullanıcı Adını Unuttum Donanım ve Yazılım Sorunlarınız 30 Ekim 2012
Bilgisayarın Kullanıcı Adını Değiştirmek Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 29 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş