Kulak Enfeksiyonu Geçiren ßeßeklere Emzik Vermeyin

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kulak Enfeksiyonu Geçiren ßeßeklere Emzik Vermeyin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Araştırma sonucunda ebeveynlerin kulak enfeksiyonu geçirmiş bebeklerde emzik kullanmaktan sakınmaları gerektiği belirtildi. Araştırmacılar bu yeni çalışmalarında emzik verilen bebeklerde kulak enfeksiyonlarının yeniden oluşma riskinin iki katına çıktığını tespit ettiklerini kaydetti.

  Family Practice dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlar doktorların ebeveynlere bu risk konusunda tavsiyelerde bulunması gerektiğini de ifade etti.

  Utrecht Tıp Merkezi Üniversitesinden araştırmacılar daha önceki araştırmalarda emzik kullanımı ile kulak enfeksiyonları arasında bağlantı bulunduğunu ancak sonuçların kesin olmadığını da hatırlattı. Yeni araştırmada kulak enfeksiyonun yeniden oluşma riski 4 yaşının altındaki 476 çocuktan emzik kullanan 216’sında tespit edildi. Sonuçların ilk enfeksiyonun bebekte daha sonraki enfeksiyonlara hassasiyetini artırabileceğini gösterdiğini belirten araştırmacılar emzik kullanılmasının bakterilerin burundan orta kulağa daha rahat geçmesine imkan tanıyabileceğini belirtiyor.

  Araştırma ekibinin lideri Doktor Maroeska Rovers “Çocuk doktorlarının daha önce kulak enfeksiyonu geçirmiş bebeklerin ailelerini bu riski önlemek için emzik vermekten caydırabileceklerini söyledi.

  Pratisyen Doktorlar Kraliyet Koleji Rektörü Profesör Steve Field da bunun kulak enfeksiyonu geçmişi olan 4 yaşının altındaki çocuklarda emzik kullanılmasının iyi fikir olmadığını gösteren faydalı bir araştırma olduğunu belirtti.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kulak Enfeksiyonu Geçiren Forum Tarih
Kulak enfeksiyonu geçirmişse emzik vermeyin Çocuk Sağlığı ve Bakımı 11 Ekim 2008
Çocuklarda kabakulak belirtileri tedavisi Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Haziran 2015
Kulak Zarına Gelen Ses Dalgaları Hangi Yapılar Tarafından Taşınıyor Konu Dışı Başlıklar 11 Ocak 2014
Kulak Asmamak Deyimi Anlamı Cümle ve Hikaye Örneği Atasözleri & Deyimler 25 Aralık 2013
Köpeklerde Dış Kulak Yangısı Kedi ve Köpekler 18 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş