Kudret Narı Faydaları Yararları

'Şifalı Bitkiler' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kudret Narı Faydaları Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kudret Narı Faydaları - Kudret Narı Nasıl Yenir - Kudret Narı Tohumu - Kudret Narı Yağı


  Kudret narı tropikal bağlarda ve asmalarda yetişen bir meyvedir. Meme kanseri hücrelerinin gelişmesini önler. Bir çok yararı daha vardır.

  BBC’nin internet sitesinde yer alan habere göre, ileride kudret narının meme kanserini önleyici bir madde olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Sözkonusu ekstrenin hücre iletişim kanallarının birçoğunda etken olduğunu söyleyen Saint Louis Üniversitesi Patoloji Profesörü Ratna B. Ray, meme kanseri hastalarında hastalığın nüksetmesini önlemek için gıdalarda bir katkı maddesi olarak kullanılabileceğini ifade etti.

  Amerika Kanser Araştırmaları Derneği’nin yayın organı “Cancer Research” dergisinde yayınlanan araştırmada, kanser hücrelerinin yayılmasının, yani gelişip bölünmesinin önemli ölçüde baskılandığı bulundu.

  Türkiye’de ‘kudret narı’ batıda ise halk arasında “acı kavun” , “acı kabak” ya da “yaban salatalığı” olarak bilinen bitkinin yıllardır Asya, Afrika ve Güney Amerika’da yaygın olarak diyabet hastalığının tedavisi için kullanıldığı açıklandı. Ray ve arkadaşları, bitkinin ekstresini meme kanseri hücreleriyle, meme epitelyel hücrelerinin yerleştirildiği petri çanaklarına eklediler.

  Çalışma sonuçlarının etkileyici nitelikte olduğuna dikkat çeken Colorado Üniversitesi Eczacılık Profesörü Rajesh Agarwal, ekstrenin meme kanserine karşı tedavi amacıyla kullanılmasından önce yeni deneylerin hayvan denekler üzerinde gerçekleştirilmesi ve daha fazla çalışma yapılması gerektiğini de vurguladı.

  Uzmanlar, birçok kanser tedavisinin bitki kimyasallarından geliştirildiğini söylüyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kudret Narı Faydaları Forum Tarih
Kudretnarı Bitkisi Faydaları Yararları Şifalı Bitkiler 29 Eylül 2010
Kudret Narı Hazırlanışı - Kudret Narı Nasıl Hazırlanır Şifalı Bitkiler 18 Eylül 2011
Kudret Demir İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 16 Nisan 2012
Kudret İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 29 Şubat 2012
Hayat Devam Ediyor Kudret Diğer Yerli Diziler 12 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş