Kubica: 'İlgi odağı olmaktan hoşlanmıyorum'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Kubica: 'İlgi odağı olmaktan hoşlanmıyorum' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Robert Kubica, Formula 1'deki başarılarının ülkesi olan Polonya'da kendisini en popüler isimlerden biri haline getirdiğini ancak ilgi odağı haline gelmekten hoşlanmadığını ifade etti.

  Dikkatlerin üzerinde toplanmasından hoşlanmadığını kaydeden Kubica, İsviçre'nin Blick gazetesine verdiği demeçte, "Bir sürücü olarak başardıklarımla gurur duyuyorum. Fakat kesinlikle Formula 1'de popüler olmak gayesiyle bulunmuyorum" dedi.

  Yakın arkadaşı Fernando Alonso'nun İspanya'da yaptığı gibi, başarılarının Polonya'da motor sporlarının zirvesine olan ilgiyi artırmasından mutlu olduğunu söyleyen Kubica, "İnsanlar beni bir örnek olarak görüyorlar. Ve, motor sporları geleneği olmayan bir ülkede bile, 'Evet, Formula 1 gibi bir sporda bunları da yapmak mümkün' diyorlar. Polonya'da birkaç gösteri yaptım fakat hepsi bu. Sanırım kapıyı aralamış oldum" diye konuştu.

  Ailesi hala Krakow'da yaşayan Kubica, evine dönmeyi istediğini belirterek, "Fakat dinlenmek için evime dönmem artık imkansız hale geldi. Dışarıda biraz gezinti yapmak istesem hemen beni takip eden birileri oluyor. Oysa uygun bir şekilde dinlenmek için, bunun size yeterli enerjiyi vermesi önemli. Kart oyunları oynuyorum, bowling oynuyorum, gülmeyin, bowling hiç de kolay bir spor değil. Pistlerde yeterince maceram oluyor. Dolayısıyla hobi olarak daha az heyecan verici şeylere ihtiyacım var" dedi.

  Padoklarda bile yoğun ilgiden hoşlanmadığını kaydeden Kubica, "Pistlerde olanlar istisna olmak üzere, F1'in pist dışında sağladığı statüden hoşlanmıyorum. İlgi odağı olmaya ihtiyacım yok" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kubica 'İlgi odağı Forum Tarih
Robert Kubica Temaları Cep Temalar 10 Nisan 2010
Kubica: 'Sıralama sonucu podyumu getirdi' Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Kubica 2009'da BMW, 2010'da Ferrari'de Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Padişahların ''ilginç mönülü'' iftar sofrası...... Tarihi Bilgiler 12 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş