Kronik Depresyonun En Önemli Nedeleri Nelerdir?

'Psikoloji' forumunda Mavi_inci tarafından 31 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Kronik Depresyonun En Önemli Nedeleri Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kronik Depresyonun En Önemli Nedeleri

  [​IMG]

  Bağırsaklarda üretilen seratonin diğer org
  anlarda üretilenden daha fazladır.. Pek çok depresyon tarifinde depresyona girmiş insanların bağırsaklarında çalışma hızında azalma olduğu ifade edilir. Oysaki bağırsakların çalışmıyor olması depresyonun bir sonucu olmaktan ziyade asıl ve çok daha önemlisi depresyonun nedenidir. Bu durum, bağırsaklar üzerinde yapılan son araştırmalardan sonra ortaya çıkarılmıştır. Bağırsaklar düzenli çalışmıyorsa sonuç mutlaka depresyondur
  Orijinal görüntüleme yöntemleri sayesinde bağırsaklarda bulunan seratonin üreten alanların etkinliklerinin ortadan kalkmış olduğu tespit edilmiştir. Maalesef bu tarz hastalar depresyon ilaçlarını hayatları boyunca kullanmak zorunda kalırlar. İlaçları kullanıyorken iyidirler; fakat ilaçları kestiklerinde şikâyetleri nüksederek kendilerini tekrar depresyonun içinde bulurlar. Depresyon ilaçlarını kullanmak tıpta palyatif tedaviler dediğimiz önlemeye yönelik ya da geçici etkiler veren tedaviler anlamına gelen bir tedavi olmaktan öteye gidemez.

  Biz hekimler geçici değil, kalıcı etkilere odaklanmadığımız sürece mesleğimiz ilaç bağımlısı hasta üretmekten başka bir işe yarayamayacaktır. İlaç yazmak ve insanları bu ilaçlara ömürleri boyunca mahkûm etmek hem ülkemiz ekonomisi için hem de insanlarımızın sağlığı bakımından doğru bir davranış olmayacaktır.
  Bu yüzden kalıcı etkiler oluşturmak amacıyla farklı seçenekler üzerinde çalışmalar yapmak son derece önemlidir. Bunlardan biri ve belki de en önemlilerinden biri bağırsak temizlenmesi işlemidir.
  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kronik Depresyonun Önemli Forum Tarih
Kronik Yorgunluk Nedenleri Nelerdir? Diyet Beslenme 28 Mayıs 2013
Kronik Faranjit - Kronik Faranjit Nedenleri Genel Sağlık 10 Nisan 2012
Kronik Miyeloid Lösemi (Kml) Tedavisi Genel Sağlık 25 Kasım 2011
Kronik Miyeloid Lösemi (Kml) Nedir Genel Sağlık 25 Kasım 2011
Akut ve Kronik Böbrek Yetmezliğinin Nedenleri Nelerdir? Genel Sağlık 19 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş