Krize karşı açıklanacak pakette esnaf yok

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Krize karşı açıklanacak pakette esnaf yok konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyon (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, krize karşı piyasaların rahatlamasını sağlamak için açıklanacağı söylenen pakette esnafın olmadığını söyledi.

  Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, açıklanacak pakette, esnafa yönelik sıfır faizli kredinin yanında, borç yükünü hafifletecek vergi ödeme kolaylığı da getirilmesi gerektiğini belirtti.

  Sosyal güvenlik prim affında olduğu gibi faiz indirimi uygulanması gerektiğini, ödeme vadesinin de kademeli olarak 36 aya kadar uzatılması gerektiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:

  ''Borç yükünün fazla olması sonucu, önümüzdeki dönemde tüketici kredilerinin kullanım zorluklarıyla birlikte kredi kartlarının daha fazla kullanılması gerekecek ve borucunu ödeyemeyenlerin sayısında artışlar yaşanacaktır. Bankalarımızın da bu dönemde elini taşın altına koyarak faizlerin hafifletilmesi ya da bir kısmının silinmesi için harekete geçmeleri kaçınılmazdır. İşçimize, emeklimize, memurumuza geçinebileceği düzeyde gelir artışı sağlanmalıdır. Bu önlemlerin yanı sıra haksız rekabetin oluşmasını önleyecek, AB normlarına uygun bir perakendecilik yasasının da süratle çıkarılmasını istiyoruz.''
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Krize karşı açıklanacak Forum Tarih
Yeşil Kundura'dan krize karşı sürekli indirim Ekonomi Ve Borsa 7 Mayıs 2009
Çalışanları krize karşı koruyacak tedbirler alınmalı Ekonomi Ve Borsa 6 Kasım 2008
Türkiye krize karşı önlem olarak "mali kural" getiriyor Ekonomi Ve Borsa 15 Ekim 2008
Organik tarım krize rağmen %10 büyüdü Ekonomi Ve Borsa 20 Ocak 2010
Bankalar krize rağmen rekor kırdı, kârları 20 milyar lirayı aşacak Ekonomi Ve Borsa 13 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş