Kredi Kartına Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi

'Hukuk' forumunda SeLeN tarafından 25 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kredi Kartına Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kredi Kartına İtiraz - Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçe Örneği - İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır  İL ADI(ADANA)TÜKETİCİ MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

  T.C. KİMLİK NO :
  DAVACI :
  ADRESİ :

  DAVALI :
  ADRESİ :


  KONU : Hakem Heyeti Kararına itirazımdan ibarettir.
  AÇIKLAMALAR :
  1. …………………. Bankasının ………………………. Nolu kredi kartımdan …./…./2010 tarihli son dönem ekstreden görüleceği üzere ……. TL kredi kartı aidatı adı altında kesinti yapmıştır.

  2. …………………. Bankanın Genel Müdürlüğü’ne hitaben kredi kartı aidatı adı altında yapılan kesinti bedelinin tarafıma geri iade edilmesi için …../…./2010 tarihinde “İHTARNAME” gönderdim.

  3. Gönderdiğim ihtar’a rağmen muhatabım Banka olumlu bir cevap vermediğinden dolayı ikamet ettiğim yerdeki “Tüketici Sorunları Hakem Heyeti” ne kredi kartı aidatı adı altında yapılan kesintinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunun 6.maddesi hükmünce “Haksız Şart” ve yine aynı kanunun 4/A maddesi hükmüncede “Ayıplı Hizmet” olduğunu bu sebeple ilgili kanun hükümlerince alınan bu bedelin tarafıma geri iade edilmesinin kararının verilmesini talep ettim.

  4. ………………….. Kaymakamlığı, Tüketici Sorunları Hakem heyeti’ nin ..../…./2010 tarih ve …………/………… nolu Kararı ile ilgili kanunun açık hükümlerinin ve Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin “Kredi Kartı Aidatı Alınamaz” Kararı bulunmasına rağmen talebimin REDDİNE karar vermiş olup işbu nedenlerden dolayı bu dava’ yı Muhterem Mahkeme’nizde açma zarureti hasıl olmuştur.

  HUKUKİ SEBEPLER : 4822 İle değişik 4077 sayılı Kanun ve diğer ilgili tüm mevzuat.

  SÜBUT DELİLLERİ : Hakem Heyeti kararı, son dönem hesap ekstresi, ödeme belgesi, ihtarname, posta gönderi ekleri, örnek Yargıtay kararı, tanık beyanları, bilirkişi ve ispata yarar her türlü delil.

  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah ettiğim sebeplerden ötürü; …………………. Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem heyeti kararının iptaline, banka tarafından kesintinin yapıldığı günden itibaren mahkeme kararının verildiği güne kadar mevduat hesaplarına uygulanan faizin ilave edilerek yapılan kredi kartı aidatı kesintisinin toplamının tarafıma geri iade edilmesine karar verilmesini Saygıyla arz ve talep ederim. …./…/2010
  Davacı (Adı-Soyadı ve İmza)


  Eki :
  1. Hakem Heyeti Kararı,
  2. Son dönem hesap ekstresi,
  3. İhtarname,
  4. Posta gönderi ekleri,
  5. Ödeme belgesi,
  6. Yargıtay 13. Hukuk Dairesi kararı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kredi Kartına Hakem Forum Tarih
Kredit Nedir - Kredit Ne Demek - Kredit Anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 23 Ekim 2012
Kredi Kartı Aidatını Geri Almak İçin Dilekçe Örneği Hukuk 8 Mart 2012
Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop. İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 9 Ocak 2012
2011 KYK Burs Kredi Sonuçları Üniversiteler 13 Aralık 2011
Kuranı Kerimde Zikredilen Sahabe Kimdir Sahabeler ve Alimler 9 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş