KPSS'de Tercih Ettikleri Sınav Yerleri Gelmeyenler Ne Yapacağını Şaşırdı

'Mardin Tanıtımı' forumunda MaSuK tarafından 30 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. MaSuK

  MaSuK Üye

  KPSS'de Tercih Ettikleri Sınav Yerleri Gelmeyenler Ne Yapacağını Şaşırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'de Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)'na girecek adaylara tercih ettikleri sınav yerlerinin dışında başka iller çıkması tepkilere neden oldu.

  21 Eylül'de yapılacak sınav için başvuruda bulunan yüzlerce vatandaş il ve ilçelerine yakın bulunan sınav yerlerini tercih etti. Ancak sınava girecek adaylara gönderilen sınav giriş kartlarında Malatya ve Gaziantep'in yazması adayları şaşırttı. Gelen sınav giriş kartlarında kimi Gaziantep kimi ise Malatya'da sınava gireceğini öğrenen yüzlerce KPSS adayı mağdur duruma düştü.

  Özellikle Mardin ve ilçelerinde bu sorunla karşı karşıya kalan yüzlerce aday sorunun çözülmesi için yetkililerden yardım istedi. KPSS için Mardin'i tercih eden Cemil ve İlyas Edis kardeşler sınav giriş formlarında birine Gaziantep diğerine Malatya'nın çıkmasına tepki gösterdi.

  Midyat'ın Acırlı beldesinde ikamet eden Talip İşler de, sınav yeri olarak verdiği Mardin- Kızıltepe yerine, Gaziantep merkez çıkınca şok oldu. Sınav için yaptığı başvuruda sınav yeri Mardin olarak işaretlediğini belirten Talip İşler, "Bana gelen sınav giriş formunda sınav yeri Gaziantep yazılı. Benim maddi durumum iyi değil. Oraya gidemem. Sınava çok iyi hazırlandım. Ancak bana gelen giriş belgesindeki değişiklik beni şoka uğrattı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Benim gibi yüzlerce kişi de mağdur duruma düştü. Yetkililerden bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." dedi.

  Aynı durumda olan Midyat'ın Ortaçarşı mahallesinde ikamet eden
  KPSS adayı İlhan Göktekin, ise, ilçeye yakın olan Mardin- Batman ilerinde bulunan sınav yerlerini tercih ettiğini söyledi.

  Tercih formunda Malatya yazıldığını ifade eden Göktekin, "Maddi imkânsızlıklar yüzünden ilçemize yakın yerde sınava girmek için başvuruda bulundum. Ama sınav yeri olarak Malatya çıktı. Neye istinaden bu tercihlerimizi değiştirdiler anlayamadım. Mardin'de binlerce işsiz gencin KPSS umudunu yok ettiler. Gençler kendilerine istedikleri il dışında başka iller çıkınca sınava girmekten vazgeçmek zorunda kalacaklar." şeklinde konuştu.
   

  1 kişi bunu beğendi.
 2. DilzaR

  DilzaR Üye

  allah yardimcilari olsun bu sinavlara girenlerin. amiiin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - KPSS'de Tercih Ettikleri Forum Tarih
1982 Anayasasıyla İlgili KPSS'de Çıkmış Sorular ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 8 Şubat 2011
Pazar günü yapılacak KPSS'de saate dikkat! Eğitim Haberleri 28 Ekim 2010
Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin önemi nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Türk Medeni Kanunu hazırlanırken model olarak İsviçre Medeni Kanunu tercih edilme nedenleri Tarihi Bilgiler 4 Aralık 2016
Neden güvenli yolları tercih etmeliyiz kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 16 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş