KPSS için başvurular başladı

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  KPSS için başvurular başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KPSS başvuruları bugün başladı. 2009-KPSS, lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde Cumartesi günü sabah ve öğleden sonra, Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak. Başvurular 8 Mayıs’a kadar yapılabilecek.

  2009-KPSS sonuçları B grubu kadrolar için kullanılmayacak. Bu nedenle 2009-KPSS'ye, sadece A grubu (Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurulları) ve öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar girebilecekler.

  Sınava başvurular, 8 Mayıs 2009 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular, ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinin ve belirli ortaöğretim kurumlarının açacakları başvuru merkezlerince yürütülecek. 2009-KPSS, sonuçları sadece A Grubu ve öğretmen kadroları için, sınava tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacak. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinde yayınlanacak.

  (ANKA)​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - KPSS için başvurular Forum Tarih
KPSS sınavı için başvurular nerelerden yapılmaktadır? SBS - ÖSS - Sınavlar 26 Ocak 2010
Kpss Sınavı İçin Tarih Soru Ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 13 Mart 2011
Mardin KPSS Sürgünü için eyleme hazırlanıyorlar Mardin Tanıtımı 23 Kasım 2010
KPSS A Grubu Kadrolar İçin İktisat 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010 Kitap, Resim ve Dergi 21 Şubat 2010
KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010 Kitap, Resim ve Dergi 21 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş